söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesi450 TÜRK VATANDAŞI UÇAKLA TÜRKİYE´YE GETİRİLDİ


450 TÜRK VATANDAŞI UÇAKLA TÜRKİYE'YE GETİRİLDİ,160 KİŞİ SÖKE'DE KARANTİNA ALTINA ALINDI

Cezayir’e bir süre önce çalışmak için giden toplam 450 Türk vatandaşı, uçakla Türkiye’ye getirildi. Türkiye’ye gelen işçiler, koronavirüs tedbirleri kapsamında Aydın’daki öğrenci yurtlarında karantinaya alındı.
Tüm dünyada görülen koronavirüse karşı Türkiye, yurtdışında bulunan vatandaşları ülkeye getirmeye devam ediyor. Bugüne kadar dünyanın birçok noktasından Türk vatandaşlarının ülkeye getirilmesinin ardından Cezayir’e bir süre önce çalışmak için giden toplam 450 Türk vatandaşı için çalışma başlatıldı. Cezayir’e gönderilen uçakla 450 Türk vatandaşı, İzmir Adnan Menderes Havaalanı’na getirildi. Havaalanına gelen vatandaşlar, özel önlemlerle otobüslere bindirilerek Aydın’ın ilçesi Efeler ve Söke’deki Kredi ve Yurtlar Kurumu’na ait öğrenci yurtlarına götürüldü. Polis ekipleri, vatandaşları öğrenci yurtlarına girişleri esnasında önlemler aldı. Otobüslerden indirilen vatandaşlar, kontrollü bir şekilde öğrenci yurduna girişleri sağlanarak karantinaya alındı.

Cezayir’den gelen 160 Türk vatandaşı Söke’de karantinaya alındı
 

Cezayir'den getirilen 160 Türk vatandaşı, Korona virüs tedbirleri kapsamında Söke’deki Kredi Yurtlar Kurumu'na (KYK) ait öğrenci yurdunda karantinaya alındı.
Uçakla İzmir Adnan Menderes Havaalanı’na getirilen Türk vatandaşlarının, ateşleri ölçüldükten sonra otobüslere bindirilerek güvenlik önlemleri altında Aydın’ın Söke ilçesine getirildi. Söke’nin Yenikent Mahallesinde bulunan ve günler öncesinden karantina tedbirleri için hazır hale getirilen KYK Meryem Yazıcıoğlu Öğrenci Yurdu’na getirilen 160 kişi, burada 14 günlük karantina süresini tamamlayacak.
Emniyet güçlerinin tedbirleri arasında yurda yerleştirilen Türk vatandaşlarının maske taktıkları ve sosyal mesafeye uygun şekilde hareket ettikleri görüldü. Yurda yerleşen grubun 14 gün sonra yapılacak sağlık kontrollerinin ardından evlerine gönderileceği öğrenildi.

14 gün boyunca karantina altında kalacak olan vatandaşların yemeği Kızılay tarafından verilecek. Türk vatandaşların 290’ı Efeler, 160 ise Söke’de öğrenci yurtlarında karantina altına alındığı kaydedildi.

 

 

Bu haber 591 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz