söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiKaymakam Kurtbeyoğlu; “1000'er TL Ödemeleri Evlerde Yapılacak”


Kaymakam Kurtbeyoğlu; “1000’er TL Ödemeleri Evlerde Yapılacak”

 

Söke İlçe Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, bin liralık sosyal destek yardımının hak sahibi vatandaşlara evlerinde dağıtılacağını açıkladı.

Koronavirüs salgını dolayısı ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ihtiyaç sahibi 2 milyon aileye sosyal destek ödemesi yapılacağını açıklamıştı. Bin liralık yardımı almak için PTT şubelerine akın eden vatandaşlar, yoğunluk oluşturmuştu. Kalabalık ortamda salgının yayılma riskine karşı Kaymakam Kurtbeyoğlu, yardımının vatandaşlara evlerinde dağıtılacağını duyurdu.

Vatandaşların aynı anda PTT şubelerinde yoğunluk ve yakın temas içinde bekleme görüntüleri nedeniyle Koronavirüs tedbirlerin kapsamında yeni alınan kararla PTT’lerin kapatılarak ödemerin evlerden yapılacağını duyuran Söke İlçe Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, şunları söyledi;

"Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı çerçevesinde 81 il ve 923 ilçemizde PTT aracılığıyla hane başı 1.000 TL. ödemeleri 01.04.2020 tarihinden itibaren başlamıştır.

Ancak birçok ilimizde vatandaşların aynı anda müracaatları için PTT şubelerine gitmesi nedeniyle yoğunluk ve bu özel döneme ait yakın temas içinde bekleme görüntüleri oluşturmuştur.

Bu durum bulaşıcılığı hızlı ve yüksek olan Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamda vatandaşlarımız açısından ciddi risk oluşturmaktadır.

Bu nedenle, Sn Cumhurbaşkanımızın talimatları üzerine Bakanlığımız, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı (PTT) ile yapılan görüşmeler sonucunda; yapılacak ödemelerin vatandaşlarımıza 03.04.2020 Cuma saat 10:00’dan itibaren PTT dağıtıcıları, bekçiler ve kolluk birimlerimiz vasıtasıyla kendi ikametlerinde yapılması kararlaştırılmıştır.

Belirtilen uygulamanın ilçemizde de etkin uygulanabilmesi gerekli tedbirler alınmıştır.

Bu sebeple vatandaşlarımızın PTT şubeleri ve Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma Vakfı’na şahsen müracaat etmemeleri, ödemelerin bugünden itibaren evlerinde yapılacağının bilinmesini saygı ile duyururuz.” dedi.

 

Haber: Yılmaz Salum

 

Bu haber 484 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz