söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiSavuca, Yenidoğan ve Sazlı da kanalizasyon sevinci


Savuca, Yenidoğan ve Sazlı da kanalizasyon sevinci

 

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun talimatları ile ASKİ Genel Müdürlüğü’nün Söke’de başlattığı büyük altyapı dönüşümü hamlesi hızla devam edecek… Aydın Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında ilçemizin daha önceki beledeleri olan Savuca, Yenidoğan ve Sazlı Mahallelerinde altyapı ve kanalizasyon çalışmalarının başlaması için gerekli karar çıktı.

 

Bağarası, Güllübahçe ve Sarıkemer’den sonra sıra onlara geldi. Savuca, Yenidoğan ve Sazlı da altyapı ile kanalizasyon çalışmaları başlıyor. Aydın Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında Savuca, Yenidoğan ve Sazlı da altyapı ve kanalizasyon çalışmalarının başlaması için gerekli karar çıktı.

Daha düne kadar birer belediye olan mahalleler büyükşehir ile birlikte kentleşme ve deyim yerindeyse çağdaş toplumun gereksinimi olan kanalizasyon ile tanışacak. Gerçekleşen milyonlarca lira yatırımla altyapısı tamamlanan ve kanalizasyona kavuşan Söke’nin çevre mahallelerine Savuca, Yenidoğan ve Sazlı da ekleniyor. Aydın Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında altyapı ve kanalizasyon çalışmalarının başlaması için gerekli karar çıktı. Alınan karar büyük sevinç yarattı.

 

“Şimdiden hayırlı olsun…”

Söke’nin en büyük mahallelerinden olan Bağarası, Güllübahçe  ve Sarıkemer’in ardından Savuca, Yenidoğan ve Sazlı Mahallesi’nde yıllardır beklenen altyapı yatırımına Başkan Çerçioğlu döneminde kavuştuğunun altını çizen Aydın Büyükşehir Belediyesi Koordinatörü Fatih Akkentli, “Savuca, Yenidoğan ve Sazlı da  halkının altyapı hasretini sonlandıracağımız  Aydın Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında altyapı ve kanalizasyon çalışmalarının başlaması için gerekli karar çıktı. Alt ve üstyapıda sorunsuz ve sürdürülebilir bir Aydın için yoğun bir çaba sarf ediyoruz. Birçok önemli projeyi hayata geçirdik, geçirmeye de devam edeceğiz. Şimdiden Söke’mize Savuca, Yenidoğan ve Sazlı’ya hayırlı olsun” dedi.

 

Haber: Yılmaz Salum

 

Bu haber 426 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz