söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiSÖKE CHP'DE ERKAN POLAT ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI


SÖKE CHP’DE ERKAN POLAT ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Erkan Polat’tan Sökeli seçmenlere çağrı; “AKP’nin yanlış tarım politikaları yüzünden intihar eden çiftçileri unutmayın, sandıkta o insanların kemiklerini sızlatmayın”

Geçtiğimiz günlerde söke Belediye meclis Üyeliği görevinden milletvekili aday adaylığı için istifa eden Erkan Polat, ilçe merkezinde düzenlenen toplantı ile aday adaylığını basına ve kamuoyuna açıkladı. CHP İlçe Merkezinde gerçekleşen toplantıda Erkan Polat’ı desteklemek üzere gelen kalabalık partili grup dikkat çekerken, parti lokalinde coşkulu anlar yaşandı.
CHP Söke İlçe başkanı Melda Keskin, ilçe yönetim kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu basın toplantısında Milletvekili Aday Adayı Erkan Polat, kendisini yalnız bırakmayan ve destekleyen herkese teşekkür ederek sözlerine başladı.
Siyasi hayatı boyunca CHP’nin sahip olduğu siyasi İlkerlerden hiçbir zaman taviz vermediğini ve o anlayışla siyaset yaptığını belirten Erkan Polat, Her zaman CHP örgütü ve örgütün üstünlüğünü savunduğunu söyledi.
Türkiye Cumhuriyeti’nin Mustafa Kemal Atatürk’ün emaneti olduğunu söyleyen, emanete layık olmak ve Cumhuriyeti yükseltmek, Ulu Önderin devrim ve rejiminin bekçisi olma sorumluluğunu omuzlarında taşıdığını ifade eden Erkan Polat; “Sökem için, halkım için, ülkem için milletvekili aday adaylığımı açıklıyorum. Bu yolda herkesin desteğini bekliyorum” dedi.
Açıklamasında AKP iktidarının icraatlarını da eleştiren CHP Aydın Milletvekili Aday Adayı Erkan Polat, “AKP iktidarı halkı ayrıştırmış, yoksullaştırmış ve özgürlükleri elinden almıştır. Kendi iktidarını garantiye almak için polis devleti yarattılar. Söke’de onlarca vatandaşımız, ağabeyimiz, amcamız, kardeşimi canına kıydı. Onlar namuslu insanlardı. Borçları yüzünden canlarına kıydılar. Peki sebep neydi; Sebep AKP’nin senelerce izlediği yanlış tarım politikalarıdır. Sökeli vatandaşlarımızdan sandığa giderlerken, tüm bunları düşünmelerini, o canına kıyan arkadaşlarımızın kemiklerini sızlatmamalarını istiyorum” diye konuştu.
1997 yılında CHP üyesi olan Erkan Polat, partinin baraj altında kaldığı 1999 döneminde partinin ilçe yönetim kurulunda yer aldı. CHP Söke İlçe Teşkilatından yönetim kurulu, gençlik kollarından sorumlu başkan yardımcılığı, ilçe sekreterliği ve ilçe başkanlığı görevleri yaptı. 2009 yerel seçimlerinde belediye meclis üyeliğine seçildi. 10 Mart 2011 tarihinde ise milletvekili aday adaylığı için Belediye Meclis Üyeliği görevinden istifa etmişti.

 

Bu haber 3211 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Yorum Yaz
  • yılmaz deniz (18/3/2011)
    Sökenin sesi olacağınıza inancım tam inşallah ön seçim olur seni Nazilli olarak ta sahip çıkma şansımız doğar.Başarılar dilerim.