söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiSöke'nin Tüm Sorunları Bitti, Sıra Çaycıya Geldi…


Söke’nin Tüm Sorunları Bitti, Sıra Çaycıya Geldi…

 

Söke Belediyesi Söke’nin sorunlarını kendi ölçülerine göre belirleyip çözmeye devam ediyor. Söke’nin tüm sorunları bitti, Sıra çay ocağı işletmecisine geldi…

18 yıldır Söke Belediyesi çay ocağının işletmeciliğini yapan Mehmet Eşiçok bizzat Belediye Başkanı tarafından kendisine tebliğ edilen bu duruma çok şaşırdığını ifade etti.

Şimdiye kadar altı belediye başkanı ile çalıştığını ifade eden Eşiçok; “Görev yaptığım süre içinde belediyeye 156 bakanlık müfettişi geldi. Benimle de görüştüler. Verdiğim hizmeti görüp kutladılar. Ayrıca belediye personeline tarifenin çok altında ucuz çay sattığım için de övgülerde bulundular…” diye konuştu.

 

Kendisine söylenenleri yaptığını, her sene istenilen miktarda kira arttırımı yapıp sözleşme yenilediğini ifade eden çay ocağı işletmecisi Mehmet Eşiçok, kendisine tahsis edilen yerin penceresi bile olmayan küçücük bir mekan olduğunu, kafeterya olmadığı için tost, simit, börek gibi ürünleri de satmasına izin verilmediğini ifade ederek buna rağmen hizmetini kusursuz bir şekilde sürdürdüğünü söyledi…

 

Kendisinin onsekiz yıl içinde kirasını hiç aksatmadığını, belediyenin kiradaki pek çok mekanında kira tahsilatını bile yapamazken çay ocağında böyle sorunlar yaşanmadığını, üstelik kaliteli ürünü ucuza verdiğini söyleyen Mehmet Eşiçok, kendisine destek veren ve bugüne kadar beraber çalıştığı görevlilere de şükranlarını ifade ederek; “15 seneden fazladır Cumhuriyet Halk Partisi’nin ekmeğini yemekteyim, kendilerini sevgiyle saygıyla selamlıyorum.  Daha önce beş tane belediye başkanıyla görev yaptım. Halkın seçtiği belediye başkanları benim baş tacımdır. 150’ye yakın meclis üyesi gördüm, kendilerini saygıyla, sevgiyle selamlıyorum. 20’ye yakın başkan vekili de gördüm, onları da saygıyla sevgiyle selamlıyorum” diye konuştu.

 

Vatandaş, Söke’nin tüm sorunları bitti de, sıra çaycıya mı geldi… derken, Söke Belediyesinin artık bu türlü işleri bırakıp kentin sorunlarıyla ilgili hizmetler üretmesini bekliyor.

 

 

Haber: Murat Sülünoğlu

 

Bu haber 2136 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz