söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesi“CHP Söke'de Vefa Kazanmıştır”


Aydın B.Ş.B. Bölge Koordinatörü Fatih Akkentli delege seçimlerini değerlendirdi;

“CHP Söke’de Vefa Kazanmıştır”

 

CHP Söke İlçe Teşkilatında, kongre takvimi gereğince merkez mahalle delegeleri seçimleri yapıldı. Söke merkezde bulunan 8 mahalleden CHP İlçe kongresinde oy kullanacak kongre delegeleri belirlendi. Seçimde mevcut ilçe başkanı Ali Kemal Özcan'ın önderlik ettiği beyaz liste açık ara farkla seçimi kazandı. Aydın Büyükşehir Belediyesi Bölge Koordinatörü Fatih Akkentli, katıldığı bir televizyon programında seçimleri değerlendirdi ve önemli açıklamalarda bulundu. Akkentli, “CHP üyelerimiz yerel seçimde kazanılan başarının ne kadar önemli olduğunu ve yönetimin başarılı bir yolda yürüdüğünü anlamış ki delege seçimlerinde ezici bir çoğunlukla Ali Kemal Özcan ve listesi kazanmıştır. Aslında Ali Kemal Özcan’ın listesi ile CHP’nde vefa kazanmıştır” dedi.

CHP Söke İlçe Merkezi'nde yapılan merkez mahalle delege seçimlerinde Atatürk Mahallesi'nde 34, Cumhuriyet Mahallesi'nde 24, Çeltikçi Mahallesinde 36, Fevzipaşa Mahallesi'nde 15, Kemalpaşa Mahallesi'nde 8, Konak Mahallesi'nde 29, Yenicami Mahallesi'nde 40, Yenikent Mahallesi'nde 25 olmak üzere toplam 211 merkez delegesi seçildi.

Yapılan delege seçimleri Maraton Tv’de yayımlanan Sabah Maratonu adlı programda ele alındı. Programa telefon bağlantısı ile katılan Aydın Büyükşehir Belediyesi Bölge Koordinatörü Fatih Akkentli, program yapımcısı Erol Özhavutçu’nun sorularını yanıtlayarak önemli açıklamalarda bulundu. 

‘Söz konusu CHP olunca Fatih Akkentli olmadan olmuyor’ diyerek sorusuna başlayan Özhavutçu, Akkentli’ye geçtiğimiz günlerde yapılan delege seçimlerinde Levent Tuncel ile Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin yarıştığı iddialarının olduğunu, hummalı ve bayram havasında geçen delege seçimlerinin önümüzdeki günlerde Cumhuriyet Halk Partisi’nde ne gibi yansımaları olacağını sordu. 

 

Akkentli: “CHP Üyeleri Yönetimin Başarısını Görmüştür”

Söke’de güzel bir seçim olduğunu ve önümüzdeki günlerde de aynı başarı ve istikrarın CHP İlçe Örgütü’nde devam edeceğinin altını çizen Aydın Büyükşehir Belediyesi Bölge Koordinatörü Fatih Akkentli, şunları ifade etti; ” delege seçimleri yerel seçimleri alan, seçimlerde Söke’ye 42 bin oy kazandıran ve 34 bin oyla Levent Tuncel’i kazandıran, gençlik kolları olmayan, kadın kolları olmayan, parti yönetimi olmayan aynı zamanda belediye başkanı terk etmiş durumda olan partiyi ele alıp da partiyi toparlayıp şu anda 4. Defa Söke’ye CHP bayrağını diken, 3 ay önce Demokrat Partiye teslim edilen Söke Belediyesi’ni tekrardan Cumhuriyet Halk Partisi’ne kazandıran ilçe yönetimi ile onun karşısında olan yönetici adayı arkadaşlarımız arasında olan seçimdi.Yani Özlem Çerçioğlu ile Levent Tuncel arasında olması yanlış çünkü onlar belediye başkanı. Dolayısıyla CHP İlçe Örgütümüz, CHP üyelerimiz seçimde kazanılan başarının ne kadar olduğunu ve yönetimin ne kadar başarılı bir yolda yürüdüğünü anlamışlar ki delege seçimlerinde çok ciddi bir ezici çoğunlukla Ali Kemal Özcan’ın olduğu listenin delege seçimlerini kazanmasını sağladılar. Benimde 1 oyum vardı. Bende oyumu tabii ki yine Söke’ye 42 bin oy kazandırmış bir yönetimimiz var. Özlem Başkanımızın seçimlerinde çalışmış, koşturmuş, emek sarf etmiş, alın teri dökmüş gece gündüz koşturmuş bir yönetim var. Dolayısıyla bende bu noktada üyelerimizin çoğunluğu nasıl düşünüyorsa bende aynı noktada düşünerek oyumu kullandım. Önümüzdeki günlerde CHP’de temayüller bellidir. Hayırlı uğurlu olsun. Güzel bir seçim oldu. Mutlaka insanlar taraf olacaktır. Bizde taraf olacağız. Taraf olacağız derken gönlümüzden geçen vardı. Başkalarının da vardı. CHP üyeleri bu şekilde takdir ettiler. Önümüzdeki günlerde de aynı başarı ve istikrarın CHP İlçe Örgütünde devam edeceğini düşünüyorum. Hayırlı olsun bir kez daha kazananlara, emek verenlere, delege seçilenlere”. 

 

Akkentli: “Partide Emek Verenler Listerlerde Kendine Yer Buldu”

Aydın Büyükşehir Belediyesi Bölge Koordinatörü Fatih Akkentli, konuşmasının son bölümünde önemli bir konuya da dikkat çekerek, CHP Söke delege seçimlerinde asıl kazananın vefa olduğunun altını çizdi. Akkentli, “Seçimlerde önemli bir şey vardı onu da söyleme lazım. CHP içinde 1999 yılından itibaren yöneticilik yapan insanlar ne olursa olsun partinin hangi kademesinde, hangi düşüncede olursa olsun, partinin önde gelen isimleri partinin delegasyonunda yazılmışlardır, delege seçilmişlerdir. Onlar partinin önderleridir. Onlar partiye yön veren insanlardır. O anki parti yönetiminin fikirleri, o anki ilçe başkanının düşünceleri, hareketleri hoşuna gitmeyebilir ama CHP’nin o delegasyon listelerinde isimleri olması gerekir. Maalesef 5-6 yıldır partinin ana sütunları, ana karakterleri, partiye yön veren Söke’de CHP’lileri say dediğimiz zaman ilk 10’a girecek isimler partinin delege listelerinde yazılmamışlardır. Bu insanların yaptığı emekler, partiye kazandırdıkları, partiye kattıkları oylar, üyeler bunlar yan tarafa konup bu insanlar parti delegasyon listelerine yazılmamışlardır. Ali Kemal Özcan arkadaşımızın yapmış olduğu bana göre ve CHP İlçe Örgütümüzün de kabul etmiş olduğu, üyelerin bu kadar ezici bir çoğunlukla ‘Evet bu listeler doğru listelerdir’ demesinin en büyük sebebi bence bu. Çünkü listelere baktığımız zaman partimize gönül vermiş, partimize emeği geçmiş tüm büyüklerimiz, tüm insanlar, tüm siyasetçiler parti listelerinde kendilerine yer bulmuşlardır. Bu Cumhuriyet Halk Partisi açısından çok çok çok önemli bir şeydir. Diğer partiler içinde bu önemlidir ama CHP’nin var olması, 95 yıldır ayakta kalması, dün kurulmuş gibi zinde kalmasının sebebi bu vefadır. 

 

Halkın Önüne Çıkardığın Kişiyi Delege Yazmazsan Samimiyeti Kaybedersin

Şimdi baktığımız zaman diğer listelere yine birçok partili büyüğümüzü o listelerde göremedik. Yani geçtiğimiz dönemde Chp Genel Merkezi tarafından siyasetin dışında tutulan zihniyetin devamı gibi vatandaşlarımız, üyelerimiz bunu algılamış olabilir. Şöyle bir örnek vereyim. Siz CHP’nden belediye meclis üyesi göstermiş olduğunuz birini delege listesine yazmıyorsanız bu çok büyük ayıptır. Çünkü halkın önüne çıkarıp bunu belediye meclis üyesi seçin ey Söke halkı, bu benim güvendiğim, bu benim itibar ettiğim, CHP içinde düzgün insandır belediye meclis üyesi olmaya hak kazanmıştır diye halkın oyuna sunduğunuz kişiyi delege listesinde yazmıyorsanız bugün için söylemiyorum geçmiş dönemlerden bahsediyorum bugünde uzantıları var. Bu kötü bir olaydır, iyi bir olay değildir. Bunu yazmak durumundasınız. Siyaset bunu gerektirir.İster parti içi seçimlerde sana oy versin ister vermesin. Halkın önünde bu sefer büyük bir itibarsızlık olur. Halkın gözünde kardeşim sen bana bu adamı getiriyorsun belediye meclis üyesi seç diyorsun kendin delege yapmıyorsun sen kendi partinde delege görmediğin adamı benim önüme nasıl getirirsin diye vatandaş sana sorabilir. Dolayısıyla Ali Kemal Özcan arkadaşımızın listelerine baktığımızda partinin tamamını, üst düzeyi de, tabanı da, geçmişi de görebilirsiniz en önemli şey partinin geleceğini görebilirsiniz. İnanılmaz birlik ve beraberlik içinde geçen bir delege seçimiydi. Kendisine teşekkür ederiz. Uzun uzun bu listeler üzerinde çalışmış.İnsanları onore etmek için, partinin vefasını gösterebilmek için çalıştığı belli. Teşekkür ederiz kendisine. Ali Kemal arkadaşımızda o ruhtan geldiği için yani 99 ruhundan geldiği için hep de onu diyorlar bir 99 ruhu tutturmuşsunuz gidiyorsunuz ama önemli bu. Oradan geldiği için bugün böyle bir seçim oldu. İnşallah önümüzdeki günlerde daha hayırlı daha iyi olacak partimiz, belediyemiz ve Söke’miz için. Ali Kemal arkadaşımız, genç, dinamik, partinin gençlik kollarında yetişmiş gelmiş. 2002 yılından 2019 yılına kadar bakın bu çok önemli yapılan bütün seçimlerde genel, yerel, referandum seçimlerinde Ali Kemal Özcan seçim komisyonlarında görev almış ya başkan ya da başkan yardımcısı olmuştur. Bu çok önemli bir tecrübedir. İnşallah önümüzdeki günlerde edinmiş olduğu bu tecrübeleri partimize aktarır. Örgütümüzde inanılmaz bir güven oyu ile ki Cumhuriyet Halk Partisi’nde son yıllarda görülmemiş noktada bir güven oyu ile delegasyon olarak destek verdi. Hayırlı uğurlu olsun ilçe delegasyonumuza, Söke delegasyonumuza ve tabii örgütümüze. Önümüzdeki günlerde inşallah daha iyi günlerde karşılaşacağız”

 

Haber: Yılmaz Salum

 

Bu haber 449 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz