Aydın Voleybol Camiasında Yas


Aydın Voleybol Camiasında Yas

Voleybol Hakemi Önder Yılmaz’ın Vefatı Büyük Üzüntü Yarattı

Önder öğretmen gözyaşları içinde toprağa verildi

 

 

Aydın'da 23 yıldır aktif olarak B Klasman Voleybol Hakemliği yapan, Efeler Kadıköy Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Önder Yılmaz, yaklaşık 8 ay önce yakalandığı lösemi hastalığına yenildi ve hayatını kaybetti.

Aydınlı beden eğitimi öğretmeni ve voleybol antrenörü 44 yaşındaki Önder Yılmaz’ın vefatı eğitim ve spor camiasını yasa boğdu.

Aydın’da uzun yıllardır çok sayıda öğrenci ve voleybolcu yetiştiren Beden Eğitimi Öğretmeni Önder Yılmaz, Efeler Kadıköy Ortaokulu’nda 2005’li yıllarda voleybol branşını başlatarak, beton zeminli voleybol sahasında oluşturduğu kız voleybol takımları ile Türkiye Derecesi elde ederek Aydın’da bir ilke imza atmıştı. Voleybol hakemliği de yapan, Evli ve iki çocuk babası olan Önder Yılmaz, Aydın eğitim ve spor camiasının sevilen isimlerinden biriydi. 

Öte yandan Önder Yılmaz’ın ölümü Aydın’da voleybol camiasında da büyük üzüntü yaratırken, Söke Voleybol Takımı Baş Antrenörü  Mutlu Yıldırım, arkadaşlarının aralarından ayrılmasının derin üzüntü yaşadıklarını dile getirdi.

Yıldırım; ”Aydın voleybolunun emekçisi, beden eğitimi öğretmeni, voleybol antrenörü ve Voleybol hakemi çok değerli kardeşimiz Önder Yılmaz hocamızı kaybettik. Üzüntümüz sonsuz. Bazen rakibimiz, bazende maçımızın hakemi oldu ama hepsinden önemlisi her zaman iyi bir dost oldu. Seni hiç bir zaman unutmayacağız. Mekanın cennet olsun. Başta Ailesinin, Eğitim ve Voleybol camiasının başı sağolsun.” dedi.

“Önder öğretmen gözyaşları içinde toprağa verildi”

Yakalandığı Lösemi hastalığına yenik düşen Beden Eğitimi Öğretmeni Önder Yılmaz (44) sevenlerinin ve öğrencilerinin gözyaşları içinde toprağa verildi.

Aydın’da 23 yıldır aktif olarak B klasman voleybol hakemi olarak görev yapan, Kadıköy Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Önder Yılmaz 7 ay önce lösemi hastalığına yakalandı. Yılmaz, hastalığının ortaya çıkmasının ardından Adnan Menderes Üniversitesi Hematoloji Bölümü’nde tedavi görmeye başladı. İki defa ilik nakli yapıldıktan sonra tedavisine devam edilen Önder öğretmen Adnan Menderes Hastanesi Üniversitesi Hastanesi’nde dün akşam hayatını kaybetti. Önder öğretmenin hayatını kaybetmesi ile sevenleri ve öğrencileri arasında büyük üzüntüye neden oldu.

Beden Eğitimi öğretmeni Önder Yılmaz’ın cenazesi önceki gün ikindi namazına müteakip Mimar Sinan Mahallesi Emir Sultan Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Kemer Mezarlığı’nda sevenlerinin gözyaşları içinde toprağa verildi.

 

Bu haber 316 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz