söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiBarış Manço Şarkıları İle Anıldı


Barış Manço Şarkıları İle Anıldı

 

Söke Kaymakamlığımız himayesinde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde yürütülen ‘’Kültürümüzde İz Bırakanlar” Projesi kapsamında, Özel Söke Renkli Kalem Anaokulu öğrencileri tarafından Barış Manço’ yu anma etkinliği gerçekleştirildi. 

2 Ocak 1943 de doğan, Ülkemizin yetiştirdiği en önemli ve sevilen besteci ve yorumcusu olan ve 1988  Yılında TRT ekranlarında hazırlayıp sunduğu 7’den 77’ye  ve ‘Adam Olacak Çocuk’programları ile herkesin sevgilisi olmayı başarmış merhum Sanatçı Barış Manço’ Şehit Faruk Demir Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleştirilen programda anıldı.

Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu,İlçe Mili Eğitim Müdürü Şerafettin Yapıcı,Şube  Müdürleri,AK Parti İlçe Başkanı Namık Yıldırım,öğrencilerinde izlediği etkinlikte  minik öğrenciler Barış amcalarını onun sevilen şarkılarını seslendirdiler,hayatını anlatıp  bazı şarkılarını da canlandırdılar.

1 Şubat 1999’da İstanbulda evinde geçirdiği kalp krizi sonrası 56 yaşında aramızdan ayrılan sanatçı için hazırlanan programın sonunda emeği geçenleri kutlayan kaymakam Kurtbeyoğlu, etkinlik ile merhum sanatçıyı yad etme fırsatıda bulduklarını dile getirdi. (iha)

 

Bu haber 201 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz