Deve güreşi sezonu başladı


Deve güreşi sezonu başladı

 

Ege, Akdeniz ve Marmara bölgelerinin çeşitli ilçelerinde düzenlenecek olan Deve Güreşleri Festivali, Efeler Belediyesi’nin katkılarıyla Işıklı Mahallesi’nde başladı.

Işıklı Mahallesi Deve Güreşleri Alanı’nda başlayan festivale vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Aydın ve çevre illerden gelen 150 pehlivan deve, rakiplerini devirmek için kıyasıya yarıştı. Güreşlerde galip gelen develerin sahiplerine ödüllerini, Efeler Belediye Başkanı M. Fatih Atay verdi.

Aydın’da ilk deve güreşi 17 Kasım Pazar günü Işıklı Mahallesi Deve Güreşleri Alanı’nda başlayan festivale vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. 24 Kasım’da Germencik Turanlar’da, 1 Aralık’ta Atça ve Koçarlı’da, 8 Aralık’ta Karacasu, Köşk, Söke ilçelerinde, 15 Aralık’ta Buharkent ve İncirliova’nın Hacıaliobası Mahallesinde, 22 Aralık’ta ise Aydın il merkezinde yapılacak.

 

“2020 Yılının Deve Güreşi takvimi”

2020 yılının ilk deve güreşi,  5 Ocak Pazar günü İncirliova ilçesinde yapılacak. 12 Ocak’ta Germencik İlçesinde, 26 Ocak’ta Sultanhisar İlçesinde, 2 Şubat’ta Yenipazar İlçesinde,  9 Şubat’ta Kuyucak ilçesinde, 16 Şubatta Çine ve Nazilli ilçelerinde, 23 Şubat’ta Bozdoğan ve Didim İlçelerinde, 1 Mart’ta Köşk İlçesinde, 8 Mart’ta Kuşadası’nda, 15 Mart’ta Ortaklar’da ve yılın son güreşi ise 22 Mart Efeler’in Işıklı Mahallesi ve Söke’nin Güllübahçe Mahallesinde yapılacak.

 

Bu haber 669 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz