söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiGazi Mustafa Kemal Atatürk'ü Sevgi, Özlem ve Minnetle Andık


Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Sevgi, Özlem ve Minnetle Andık 

 

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 81. yıl dönümünde rahmet ve minnet ve  özlemle bir kez daha anıldı.

Pazar günü Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtında yapılan törende Atamızın gözlerini kapadığı saat 09.05 de sirenlerin çalmasıyla başta törene katılan protokol ve vatandaşlar olmak üzere vatandaşlar saygı duruşunda bulundu.

Törene Söke İlçe Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, Garnizon Komutanı Albay Murat Kandur, Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Öztürk, ADÜ Söke Meslek Yüksek Okulu Müdürü Neval Genç, Söke Emniyet Müdürü Yalçın Sipal, Askeri Erkan, Siyasi Parti Temsilcileri, Okullar ve vatandaşlar katıldılar.

“Salon Töreni Şehit Faruk Demir Anadolu İmam Hatip Lisesinde yapıldı…”

10 Kasım 2019 Pazar günü Cumhuriyet Meydanındaki törenden sonra davetliler ve öğrenciler Söke Şehit Faruk Demir Anadolu İmam Hatip Lisesi salonundaki yerlerini aldılar. Şehit Faruk Demir Anadolu İmam Hatip Lisesinde düzenlenen anma töreni saat:10.00’ da başladı… Söke Anadolu Lisesinin hazırlamış olduğu anma programı büyük ilgi gördü. 

Saygı Duruşu ve İstiklâl Marşımızın okunmasının ardından Söke Anadolu Lisesi Müdürü Ayhan Türk’ün açılış konuşmasıyla başlayan etkinlik, Tarih Öğretmeni Yeter Vardar’ın günün anlam ve önemini belirten ‘Atatürk ile ilgili bilinmeyenler’ adlı konuşma ile devam etti. İşaret dili ile ‘Manastır Şarkısı’ Kıryarlar Özel Eğitim İş Uygulama Okul öğrencileri tarafından sahnelenerek büyük alkış aldı.

Atatürk Kurtuluş Savaşında adlı oratoryo büyük beğeni toplarken programın sonunda, yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Anma Programının yapıldığı Şehit Faruk Demir Anadolu İmam Hatip Lisesinde, Söke Anadolu Lisesi tarafından ayrıca “Atatürk Kitapları ve Resimleri Sergisi” düzenlendi… Sergi katılımcılar tarafından ilgiyle incelendi…

 

Haber: İbrahim Özgezici

 

Bu haber 246 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz