söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiAkkentli; “Topuklu Efe” Söke'de Yatırımda Hız Kesmiyor”


Akkentli; “Topuklu Efe” Söke’de Yatırımda Hız Kesmiyor”

 

- Santral Garajı
- Kültür Merkezi
- Manavlar İçi
- Savuca ve Yenidoğan Kanalizasyon
- Güllübahçe Arıtma Tesisi

 

 

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu “Topuklu Efe” Söke’de geçtimiz beş yılda yaptığı hizmetlere yenilerini eklemeye devam ediyor. 

Geçtiğimiz Cumartesi günü Gazetemizi ziyaret eden Aydın Büyükşehir Belediye Bölge Koordinatörü Fatih Akkentli, yaptığımız görüş alışverişinde yapılacak çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Bağarası, Güllübahçe, Sarıkemer mahallerinin kanalizasyon alt yapılarını tamamlayan “Topuklu Efe” şimdi de Savuca ve Yenidoğan mahallelerinin kanalizasyonuna başlanacağını, Güllübahçe Mahallesindeki altyapı kanalizasyon çalışmalarının bittiği ve arıtma tesisi için çalışmaların hızlandığı bildirdi.

 

“Söke”nin İhtiyacı Ne İse Başkanımız O Doğrultuda Çalışıyor”

Özellikle Santral Garajı, Kültür Merkezi için gerekli açıklamaları önümüzdeki günlerde Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu tarafından verileceğini, Güllübahçe Arıtma Tesisi için haber beklediklerini belirten Aydın Büyükşehir Belediye Bölge Koordinatörü Fatih Akkentli; “Santral Garajı ve Kültür Merkezi için gerekli açıklamaları Sayın Başkanımız kendisi önümüzdeki günlerde yapacaktır.Sarıkemer, Güllübahçe, Bağarası mahallelerimizde kanalizasyon tamamlandı. Üst yapılarına geçtik. Özlem Başkanımız adım adım Söke’deki çalışmaları takip ediyor.” dedi.

 

“Savuca ve Yenidoğan Mahallelerine de Kanalizasyon müjdesi”

Savuca ve Yenidoğan Mahallelerine kanalizasyon yapılması için Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun talimatını verdiğini hatırlatan Fatih Akkentli; “Proje aşaması bitti ihale aşamasına geldi. Allah’ın izini ile kısa sürede ihalesini bitirip ilk kepçeyi vuracağız. Sayın Başkanımızın ASKİ yetkililerine bu konuda kesin talimatı vardır. Hayırlı olsun.” dedi.

 

“Manavlar İçi Gündemimizde. Ortak akıl ile güzel bir proje ortaya çıkacak”

Söke’nin kanayan yarası haline gelen, içinde bir çok esnafı barındıran Belediye meydanının Vakıflar Bölge Müdürlüğü’ne ait bölgesi Manavlar İçinin de gündemlerinde olduğunu kaydeden Fatih Akkentli; “Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Özlem Çerçioğlu daha önceleri bu bölge ile ilgili düşüncelerini ifade etmişti. Söke’nin gözde bölgelerinden bir yer. Önceki Dönem Belediye Başkanımız Necdet Özekmekçi zamanında bu bölge için bir proje hazırlanmıştı. Hatta Necdet Başkanımızın, görevi devam ederken Değişen Büyükşehir yasası gereği Sayın Başkanımız Özlem Çerçioğlu bilgilendirmek adına Söke Belediyesini ziyaret etmişti. O dönem Özlem Başkanımızın dikkatini çeken ve düşündüğü bir projededi. Ancak o günkü şartlarda gerçekleşmemişti. Amacımız Söke’ye hizmet etmek. Bu bölgenin imar planındaki durumu bellidir. Devletimizin ilgili kurumları ile görüşüp yeni bir proje hazırlayacağız ve protokol yapacağız. Güzel bir süreç başlayacak. Aydın Büyükşehir Belediyemizin önemli projelerinden biri olacak. Söke’nin çehresi değişecek. En çok şikayet konusu olan bir problemine ortadan kaldırmayı hedefliyoruz. Vatandaşlarımızın bu bölge için talepleri her zaman olmuştur. Ortak akıl ile güzel bir proje ortaya çıkacak.” şeklinde konuştu.

 

“Güllübahçe Arıtma Tesisi İçin Haber Bekliyoruz”

Güllübahçe Mahallesindeki altyapı kanalizasyon çalışmalarının bittiğini ve arıtma tesisi için çalışmaların hızlandığını belirten Fatih Akkentli; “Güllübahçe Mahallemizin kanalizasyon çalışması bitti. Sistemin işlemesi için Arıtma Tesisine ihtiyaç vardır. Güllübahçe mahallemizde arıtma tesisinin yeri imar planında bellidir. Mülkiyeti Söke Belediyesine aittir. Önceki dönemde devir için başvurduk ancak sonuç alınamamıştı. Bu dönem devri gerçekleşirse arıtma tesisimizi yapacağız. ASKİ Genel Müdürümüzden aldığım bilgiye göre başvuruda bulunmuşuz haber bekliyoruz…” diye konuştu.

 

Haber: Yılmaz Salum

 

Bu haber 351 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz