söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiAK Parti'li Yavuz'dan “Söke Çayı Islah Projesi” Açıklaması


AK Parti’li Yavuz’dan “Söke Çayı Islah Projesi” Açıklaması

 

Yavuz; “Söke Çayı Islah Projesi” ihalesi Kasım ayı içerisinde yapılacak. İlk etapta şehrin merkezinde kalan 2.5 kilometrelik kısmı halledeceğiz.’’ dedi.

 

Söke’nin adeta kanayan yarası olan “Söke Çayı Islah Projesi” ile ilgili Aydın Milletvekili ve AK Parti MKYK Üyesi Metin Yavuz müjdeli haberi verdi. Ankara’da Devlet Su İşleri Genel Müdürünü ziyaret ederek görüşme yapan Yavuz, “Söke Çayı Islah Projesi” ihalesinin Kasım ayı içerisinde yapılacağını belirtti.

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü ziyaretinin detayları konusunda bilgi veren Aydın milletvekili ve AK Parti MKYK Üyesi Metin Yavuz yaptığı açıklama da; ‘‘Söke’mizin en önemli sorunlarından biri olan Söke Çayında geçtiğimiz temmuz ayı içerisinde DSİ Bölge Müdürümüz Sn. Mehmet Akif Balta ve ekibiyle birlikte incelemelerde bulunmuş akabinde yine DSİ ekiplerimizce temizlik çalışmalarına başlayarak kısa sürede temizliğini tamamlamıştık. Dün Devlet Su İşleri Genel Müdürümüz Sn. Mevlüt Aydın’ı makamında ziyaret ederek, Söke Çayı’nı bir kez daha masaya yatırdık. Genel müdürümüz “Söke Çayı Islah Projesi” ihalesinin Kasım ayı içerisinde DSİ tarafından yapılacağını belirtti. “Söke Çayı Islah Projesi”, 6.5 kilometrelik bir hattı kapsıyor. İlk etapta şehrin merkezinde kalan 2.5 kilometrelik kısmı halledeceğiz. Şehrimizin merkezinde kalan kötü görüntünün ortadan kaldırılmasını sağlayacağız. Önümüzdeki ay içerisinde yapılacak ihale sonrasında inşallah kısa süre içerisinde Söke Çayı’na ilk kazmayı vuracağız. Söke’mize şimdiden hayırlı olsun.’’ dedi.

 

Haber: Murat Sülünoğlu

 

Bu haber 400 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz