söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiCaferli'de şenlik yarın başlıyor…


Caferli'de şenlik yarın başlıyor…

 

Kuşadası'nda, bu yıl 4'üncü kez düzenlenecek olan "Caferli Köyü Güz ve Çevre Şenliği" için geri sayım başladı. İki gün sürecek olan festivalin bu seneki teması "Kadın ve Çevre" olarak belirlendi.

 

Kuşadası ilçesindeki Caferli Köyü, 14-15 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan "Caferli Köyü Güz ve Çevre Şenliği'ne" ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Kuşadası Belediyesi, Kuşadası Ticaret Odası (KUTO) ile Kuşadası Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nın desteklediği şenliğin bu yıl da renkli görüntülere sahne olması bekleniyor. Caferli Güzelleştirme ve Dayanışma Derneği Başkanı Nazlı Deniz Kuruoğlu, etkinliğe tüm vatandaşların davetli olduğunu söyledi.

Kuruoğlu, geleneksel olarak düzenledikleri şenlik ile amaçlarının Türkiye'de gün geçtikçe bozulan çevre, tükenen doğa varlıkları ve kaybedilen yaşam alanlarına dikkat çekmek olduğunu belirterek, "Bu yıl çevre temasının yanına kadın temasını da ekledik. Amacımız ülkemizde kadına yönelik şiddete karşı halkta farkındalık yaratmak. Derneğimize maddi ve manevi destek veren herkese çok teşekkür ediyorum" dedi.

 

Bu haber 343 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz