söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesi



Gazeteciler, yeni basın kartlarını aldı


Gazeteciler, yeni basın kartlarını aldı

 

Söke’de basın kartı sahibi gazeteciler, yeni basın kartlarını Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Muğla İl Müdürlüğü Basın Kartları Sorumlusu Erdal Şener ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Muğla İl Müdürlüğü Yetkilisi Ali Abdurrahmanoğlu eşliğinde Söke İlçe Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu’nun elinden teslim aldı.

 

Yeni basın kartlarının gazetecilere teslimi için Söke İlçe Kaymakamlığında tören düzenlendi. 

Söke’de basın kartı sahibi gazetecilere yeni basın kartlarının dağıtım töreni Muğla İl Müdürlüğü basın kartları sorumlusu Erdal Şener’in sunumu sonrasında gerçekleşti.

 

Törende bir konuşma yapan Muğla İl Müdürlüğü Aydın Denizli basın kartları sorumlusu Erdal Şener, basın kartlarının alınmasının kolay olmadığını belli bir tahsilli, belirli bir çalışma süresi gerektiğini belirterek bekleme süresinin de olduğunun vurgusunu yaptı. Basın kartlarını kurum olarak kendilerinin verdiğini belirtti. Şener, ‘Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nın kurulmasıyla birlikte basın kartlarında değişiklik olduğunu söyledi. 

 

Sarı renkteki önceki basın kartlarında Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün logosunun olduğunu, yeni kartların ise Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’na göre tasarlandığını söyleyen Şener, kartların Avrupa Birliği standartlarına göre hazırlandığı bilgisini verdi. 

Şener, ”Trafik kartları ile alakalı bize herhangi bir tasarı örneği gelmedi mevcutta bulunan trafik kartlarınızı kullanmaya devam edebilirsiniz ancak bu kartlarla alakalı öneri veya isteklerinizi bize bildirirseniz biz de İletişim Başkanlığıyla birlikte bu konu üzerinde çalışmalar yaparız” diye konuştu.

Törende konuşma yapan Söke İlçe Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, verilen basın kartlarını disiplin olarak gördüğünü, disiplinin diğer isminin de ahlak olduğunu belirtti. 

 

 

Meslek hayatı boyunca basın mensuplarıyla yaşadığı anıların bazı kesitlerini anlatan Kaymakam Kurtbeyoğlu, Basın kartlarına sahip olan basın mensuplarının belli bir disiplin ve meslek ahlakına göre davrandığını söyledi.

 

Günümüzde sosyal medyada yaşanan disiplinsiz ve denetimsiz yazıların bir çok yanlış anlamalara ve gereksiz zaman kayıplarına neden olduğunu vurgulayan Kaymakam Kurtbeyoğlu; “Basın kartlarına sahip olan basın mensupları belli bir disiplin ve meslek ahlakına sahip. Bu ahlak sosyal medya da yok… Çünkü orada disiplinsiz bir şekilde yazılar yazılıyor. Basın kartlarına sahip olan insanlar belli bir disipline ve meslek ahlakına göre yazıyor. İnşallah her biriniz 20 seneyi doldurur ve sürekli basın kartına sahip olursunuz. Söke basını adına sizleri canı gönülden tebrik ederim.” diye konuştu.

 

Eskiden sarı renkte olan kartlar, turkuaz renginde basıldı… Turkuaz rengiyle dikkati çeken yeni kartlar, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun'un imzasını taşıyor. 

 

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Muğla İl Müdürlüğü Basın Kartları Sorumlusu Erdal Şener ve kurum yetkilisi Ali Abdurrahmanoğlu toplantı sonrasında gazetemizi ziyaret ederek, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığının çalışmaları hakkında gazetemiz personeline bilgiler verdi. 

 

Haber: İbrahim Özgezici

 

Bu haber 163 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz