söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesi15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Birlik Günü etkinlikleri bugün başlıyor…


15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Birlik Günü etkinlikleri bugün başlıyor…

 

Söke’de 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlik programı bugün başlıyor.

Etkinlikler, Söke İlçe Kaymakamlığı tarafından hazırlanan program kapsamında hafta boyunca bütün camilerde Şehitlerimiz için Hatm-i Şerif duaları okunacak… İlçe protokolü şehitlik ziyaretleri gerçekleştirecek.

Söke İlçe Kaymakamı, Belediye Başkanı, Cumhuriyet Başsavcısı başta olmak üzere protokol üyeleri ve vatandaşlarımız şehitlik ziyaretinde bulunacak. Vatan kahramanları için dualar edilecek. Söke’de aynı zamanda Cuma namazı öncesi Mevlid-i Şerif okunacak, şehitler hayrına lokma dökülecek.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle düzenlenecek etkinliklerine tüm halkımızı davet eden İlçe Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu; “Vatanımızın bölünmezliği, Devletimizin bekası için canını feda etmiş bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle, kahraman gazilerimizi şükranla anıyoruz. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle, şehitlikleri ziyaret ederek şehitlerimiz için dua edeceğiz. Meydan programı, Demokrasi yürüyüşü ve Demokrasi Nöbeti tutacağız. Etkinliklere tüm halkımızı davet ediyoruz. ” dedi.

“Söke’de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programı”

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında İlçe Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamada hafta boyunca tüm camilerde şehitler için hatmi şerif okunacak. 15 Temmuz günü saat 20.00’den itibaren Cumhuriyet Meydanında toplanılacak. 21:00’de Demokrasi Nöbeti başlayacak. Toplanma sırasında şiirler okunacak, slayt ve video gösterileri yapılacak. 

GENEL PROGRAM

11 Temmuz-15 Temmuz 2019 tarihleri arası Merkezde bulunan Kur’an Kursu ve Camilerde yaz kuran kursu öğrencilerinin Kuranı Kerim okuma ve dua programları gerçekleştirecek.

12 Temmuz 2019 Cuma günü Söke Şehir Stadında Masa Tenisi Turnuvası düzenlenecek.

12 Temmuz 2019 Cuma günü Bağarası Merkez ve Hürriyet Camilerinde Söke Müftülüğü Yaz Kur’an Kursuna devam eden öğrencilerin ve velilerin katılımıyla 15 Temmuz etkinlikleri gerçekleştirilecek.

12 Temmuz 2019 Cuma günü Koca Camiinde Cuma Namazı öncesi Kur’an tilaveti, vaaz ve hatim duası okunacak. Ardından Belediye Meydanında saat 13:00-17:00 arası “15 Temmuz Sonrası Yerel Gazete Manşetleri Sergisi açılacak. Sergi Program bitinceye kadar Cumhuriyet Meydanında açık kalacak.

15 Temmuz 2019 günü öğle namazı sonrası Koca Camiinde Şehitler için Mevlid-i Şerif ve  Hatm-i Şeriflerin duaları okunacak.

MEYDANI PROGRAMI

15 Temmuz Pazartesi günü saat 20.00’de Hükümet Meydanında toplanma, saat 21.00’da Demokrasi Nöbeti ve programın sunulması. Saat 21.00’de Cumhuriyet Meydanında Demokrasi Yürüyüşünün başlaması (İstasyon Caddesi, Çınarlı Kahve-Aydın Caddesi) güzergahı kullanılarak Cumhuriyet Meydanında toplanılması; Saygı Duruşu ve İstiklâl Marşımızın okunması. 15 Temmuz gecesi Söke’de yaşananların videosunun gösterimi. İlçe Kaymakamı Tahsin Kurbeyoğlu’nun konuşması. 15 Temmuz gecesi Türkiye’de yaşananların anlatımı. 15 Temmuz videolarının gösterimi ve 16 Temmuz 2019 saat 00.13’te camilerde selâ okunmasının ardından sabah namazına kadar Demokrasi Nöbeti tutulması ile program son bulacak.

ŞEHİR İÇİ MİNİBÜSLER ÜCRETSİZ OLACAK MI?…

Önceki yıllardaki etkinliklerde Söke şehiriçi minibüsleri etkinlikler kapsamında akşam saat 20.00'den sonraki seferlerinde vatandaşları ücretsiz taşıyarak etkinliklere katkı sağlamıştı.

Söke şehiriçi minibüslerinin ilçemizdeki etkinliklere her yıl böyle katkı yapmaları takdirle karşılanıyor… Şehiriçi ulaşım bu yılki etkinliklerde de yeniden ücretsiz olacak mı? 

Söke'deki etkinlikler kapsamında Cumhuriyet meydanında ayrıca vatandaşlara lokma, tavuklu pilav hayrı yapılacak.

 

Bu haber 219 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz