söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiOkullarımıza Beyaz Bayrak…


Okullarımıza Beyaz Bayrak…

Beyaz bayrak almaya hak kazanan resmi ve özel eğitim kurumuna bayrak ve sertifikaları takdim edildi

 

Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı arasında 2006 yılında yapılan, 2015 yılında da güncellenen protokol ile örgün ve yaygın eğitim kurumlarının temizlik ve hijyen konusunda teşvik edilmesi, okul sağlığının daha iyi düzeye çıkarılması amacıyla yürütülen proje kapsamında; Söke’deki okullara da beyaz bayrakları verildi. 

Söke İlçe Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu’nun da katılığı bayrak ve belge dağıtım töreninde İlçe Sağlık Müdürü Dr. Esma Gürsoy, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Şerafettin Yapıcı da bulundu. 

Önceki eğitim öğretim yıllarında Söke’de 42 olan Beyaz Bayrak sayısının 82’ye çıktığı belirtilirken; Söke’de beyaz bayraklı okul sayısında yüzde 95’lik bir artış olduğu ifade edildi. 

 

Törende; Akçakonak İlkokulu, Akçakonak Ortaokulu, Çeltikçi Ortaokulu, Felekşan Fırat Ortaokulu, Fevzi Paşa Ortaokulu, Güllübahçe Atatürk Ortaokulu, Kemalpaşa İlkokulu, Kıryarlar Özel Eğitim Uygulama Okulu 2. Kademe, Kıryarlar Özel Eğitim Uygulama Okulu 3. Kademe, Mehmet Ali Ekener Anaokulu’nun belgelerini  İlçe Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu  verdi.

Beyaz Bayrak almaya hak kazanana, Öğretmen Nebahat Alpan İlkokulu, Öğretmen Nebahat Alpan Ortaokulu, Özel Amerikan Kültür Derneği İlkokulu, Özel Amerikan Kültür Derneği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Özel  Söke Anadolu İlkokulu, Özel Söke Anadolu Ortaokulu, Özel Söke Doğa Anadolu Lisesi, Özel Söke Doğa İlkokulu, Özel Söke Doğa Ortaokulu, Özel Söke Kültür Anadolu Lisesi, Özel Söke Kültür Ortaokulu’nun belgelerini İlçe Sağlık Müdürü Sayın Dr. Esma Gürsoy verdi.

Sarıkemer Ortaokulu, Sazlıköy Hacı Halil Paşa İlkokulu, Sazlıköy Hacı Halil Paşa Ortaokulu, Sazlıköy Hilmi Fırat İlkokulu, Söke Atatürk Ortaokulu, Söke Bilim ve Sanat Merkezi, Söke İmam Hatip Ortaokulu, Söke Kız İmam Hatip Lisesi, Söke Rehberlik ve Araştırma Merkezi, Söke Yavuz Selim Anadolu Lisesi’nin belgelerini ise, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili Gülsüm Adam verdi.

Söke İlçe Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu okullarda temizlik ve hijyenin önemine dikkat çekerken; emeği geçen tüm okul/kurum yöneticileri ve öğretmenleri tebrik ederken, başarı çıtasının daha da yukarı çıkarılmasını arzu ettiklerini dile getirdi.

 

Haber; İbrahim Özgezici

 

Bu haber 272 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz