söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiÇocuk Yazarlar Eserlerini İmzaladı


Çocuk Yazarlar Eserlerini İmzaladı

İmza Günü Şenlik Havasında Geçti

 

Söke İlçe Kaymakamlığı himayesinde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce 2016-2017 Eğitim öğretim yılında ilk okullarının 2-4 sınıf öğrencileri arasında başlatılan daha sonraki yıllarda ortaokul öğrencilerinin de dahil edildiği projede öğrencilerin kaleme aldıkları hikaye ve öykü denemeleri kitaba  dönüştürüldü.

Proje kapsamında 2017 yılında ilçemizde 10 ilkokuldan 21 öğretmen, 2018 yılında 46 ilk ve orta okuldan 79 öğretmen ile sürdürülen çalışma, 2019 yılında daha 81 gönüllü öğretmenin destekleri ile proje daha da büyüdü.

Toplamda 4000’in üzerinde öğrenciye ulaşılan çalışmalarda minik yazarlar 2017 yılında 90,2018 yılında 301, 2019 yılında 473 öğrenci olmak üzere 864 öğrencinin kitabı Kültür Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayınlar Genel Müdürlüğünce ISBN numaraları ve Telif Hakları Genel Müdürlüğünden de bandrolleri alındı.

Söke Sadullah Kuşada İlk Okul Müdürü Cemal Tarık Yaman koordinatörlüğünde hayata geçirilen edebiyat öğretmenleri, Oyhan Bıldırki, Ünsal Dinçer, Nurullah Çökek, Hasan Cüneyt Bozkurt’un gönüllü olarak destek verdikleri proje kapsamında Söke Hilmi Fırat Anadolu Lisesinde imza günü düzenlendi.

Söke İlçe Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, ADÜ Söke İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatma  Neval Genç, Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş, İlçe Emniyet Müdürü Yalçın Şipal, İlçe  Jandarma Komutanı Yzb. Gökhan Kurgan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Yapıcı, Aydın İl Milli Eğitim Şube Müdürü Erol Barut, AK Parti İlçe Başkanı Namık Yıldırım, Söke Şair ve Yazarlar Derneği Başkanı Tülay Sarayköylü’nün yanı sıra dernek üyeleri, öğrenci yazarların ailelerinin katıldığı imza günü adeta şenlik havasında geçti.

Proje Koordinatör Öğretmeni Cemal Tarık Yaman proje ile ilgilii bilgi verirken; ”Okullardaki akademik başarı durumunda incelme  yapıldığında başarı kalitesinin düştüğü gözlemlenmekte,kendini ifade etmekte zorlanan, duygu düşünce ve hislerini yazıya dökmeyen öğrenci kitlesinin artığı gerçeği ile  karşı karşıya gelinmektedir. Ülke genelinde olduğu gibi ilçe genelinde öğrencilerimizin yazılı anlatımda sorunlar yaşandığı gözlemlenmiştir. Öğrencilerimizin  yazılı anlatım becerilerinin gelişmemesi nedeni ile ilköğretimden itibaren öğrenim hayatlarını olumsuz etkilenmekte ve özgüvenleri de yeterlince gelişmemektedir.İlçe  kaymakamımızı Tahsin Kurtbeyoğlu’nun himayesinde Söke İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce başlattığımız projede gönüllü öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz ’Sürece Bağlı Yazma’ tekniğini kullanarak bu sorunlara çözüm üretmek amacıyla hayata geçirdiğimiz proje ile ciddi mesafe aldığımızı düşünüyorum”dedi.

Söke İlçe  Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu da projede yer alan tüm çocuk yazarları tebrik ederken, projeye gönüllü destek veren öğretmenlere de teşekkür etti. Çocuk Yazarları Projesini çok önemsediğini söyleyen Kurtbeyoğlu, projede yer alan çocuk yazarların arasından gelecekte iyi birer yazar çıkacağını inandığını dile getirdi.

 

Haber: Murat Sülünoğlu

 

Bu haber 229 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz