söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiSağel; 1 Lira 25 Kuruş Prim Beklediklerini Açıkladı…


Sağel; 1 Lira 25 Kuruş Prim Beklediklerini Açıkladı…

Söke Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nejat Sağel, bu yıl üretilecek olan pamuğa kilogram başına 1 lira 25 kuruş prim beklediklerini açıkladı. Geçen yıla mahsuben ödenmesi gereken pamuk primlerinin ramazan bayramı öncesi ödenmesinin kesin olduğunu açıklayan Sağel, pamukta 500 kilo sınırlandırılmasına da dikkat çekti.

Söke Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nejat Sağel, bu yıl üretilecek olan pamuğa kilogram başına 1 lira 25 kuruş prim beklediklerini açıkladı. geçen yıla mahsuben ödenmesi gereken pamuk primlerinin ramazan bayramı öncesi ödenmesinin kesin olduğunu açıklayan Sağel, pamukta 500 kilo sınırlandırılmasına da dikkat çekti.

Pamuk üreticileri geçen yıl üretilen pamuğa mahsuben kiloda 1 Lira prim beklerlerken,500 Kilogram sınırlandırılmasıyla şaşkına dönmüşlerdi. Söke Ovası’nda 600-650 Kilo pamuk hasadı yapan üreticilere haksızlık yapıldığına dikkat çeken Söke Ziraat Odası Başkan Mustafa Tanyeri ve Meclis Başkanı Hüseyin Akkoyun bu yanlıştan dönülmesi için Başkent Ankara’da konuyu Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar’a aktarmışlardı. Ziraat Odası’nın ardından Ticaret Borsaları’da konuyu Ankara’ya taşıdılar. Söke Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Nejat Sağel, bu sezon için hala 1 Lira beklentilerinin devam ettiğini dile getirirken, önümüzdeki yıl üretilecek olan pamuğa en az 1 Lira 25 Kuruş destekleme primi beklediklerini açıkladı.

Öte yandan 23 Mayıs Perşembe günü AK Parti Aydın Milletvekili ve MKYK Üyesi Metin Yavuz Söke Heyeti'ni konuk etti.

Yavuz Sosyal Medya Hesabı'ndan, "Söke Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Nejat Sağel, Söke Ziraat Odası Başkanı Mustafa Tanyeri, Söke Ziraat Odası Meclis Başkanı Hüseyin Akkoyun ve beraberindeki heyet ile birlikte Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürü Fuat Fikret Aktaş'ı ziyaret ettik. Çiftçilerimizin taleplerini ilettiğimiz ziyaretimizde faydalı bilgi alışverişinde bulunduk" dedi…

 

Bu haber 295 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz