söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiSöke'nin Minik Sultanları Filede Aydın Şampiyonu Oldu


Söke’nin Minik Sultanları Filede Aydın Şampiyonu Oldu

 

Söke  Voleybol Kulübü D Takımı bu sezonun Aydın İl Şampiyonu Oldu.

Son dönemlerde filede altın çağını  yaşayan Söke Voleybol da bir başarı da minik sultanlardan geldi.Şampiyonada antrenörler Mutlu Yıldırım ve Hızır Deniz nezaretinde  mücadele eden Söke Voleybol Minik Voleybol takımı  dört ayrı ekiple yer aldığı  il şampiyonasında D Takım birincilik kürsüsüne çıkarken, B takım ikinci,A takımda dördüncü oldu.

13 Takımın katılımıyla düzenlenen 2018-2019 Sezonu Aydın Minik Kızlar Kategorisi müsabakaları sona erdi.Oynanan maçlar neticesinde ilk 4’te yer alan takımlar şu şekilde oluştu:

1.Söke Voleybol (D), 2.Söke Voleybol (B), 3.Kuşadası Belediye Spor, 4.Söke Voleybol (A)

“Takımlara Kupaları Takdim Edildi”

18 Mayıs 2019 Cumartesi günü oynanan maçlar sonunda düzenlenen kupa töreninde takımlara kupalarını Türkiye Voleybol Federasyonu Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş, Her Yerde Voleybol Platformu Başkanı Ufuk Günesen, Aydın Voleybol İl Temsilcisi Ali Köylüoğlu ve Aydın Voleybol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği başkanı Gülgün Çankaya birlikte takdim ettiler.

“Federasyon Başkan Vekilinden Aydın’a Övgü”

Müsabaka heyecanına velilerle birlikte ortak olan Türkiye Voleybol Federasyonu Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş zaman zaman velilerle sohbet de etti ve ilgilerine hayran kaldığını ifade etti. Kupa töreni sonrasında gazetecilere bir açıklama yapan Aslandaş “Ligde yer alan bütün takımlarımızı tebrik ediyorum. Çünkü özellikle alt yapının temel taşı olan minikler kategorisinde 13 takım ile bir lig düzenlemek son derece önemli bir başarı. Tabi bu başarının arkasında il temsilciliğinden antrenörlere, beden eğitimi öğretmenlerinden sporculara, basından velilere gibi birçok unsurun ortak paydada emek birliği oluşturdukları Aşikâr. Milli spor başarımızı yükseltebilmenin asıl yolu Türk sporculardan oluşan takımlar oluşturmanın da ötesinde dünyaya sporcu ihraç edebilecek ölçüde altyapı disiplinine sahip olmaktan geçmektedir. Son yıllarda bu konuda ivmelenen bir bilincin olduğunu görmek bizleri heyecanlandırıyor.  Aydın il temsilciliğinin düzenlediği voleybol faaliyetleri ve kalitesi bakımından üst düzey bir seviye atlaması yaşadı. Federasyon olarak bu güzel gelişmeler ile Aydın’ı diğer illere örnek göstermeye başladık. Gerek il içi faaliyetlere katılım çokluğu ve gerekse de profesyonel liglerde yer alan takımların sayıları Aydın’ı bu statüye eriştiren unsurların başında gelmektedir. İşte bu nedenlerden dolayı da Sayın Federasyon Başkanımız Mehmet Akif Üstündağ minik sporcuları teker teker tebrik ettiğini ve Aydın’da bütün voleybol emekçilerine ayrı ayrı teşekkürlerini sunduğunu ifade etti. Sizlere selamları var. Teşekkürler Aydın” dedi.

 

Bu haber 237 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz