söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiSöke Ticaret Odası Üyelerine İhracat Semineri


Söke Ticaret Odası Üyelerine İhracat Semineri

 

 

Söke Ticaret Odası üyelerine düzenlenen seminerde ihracatla ilgili sunum yapılarak yatırımcılar ihracata teşvik edildi.

Exembank yetkilisi Selda Atay ve İhracat Uzmanı Feriste Temiz tarafından Söke Ticaret Odası’nda verilen seminerde işadamlarına ihracatla ilgili sunum yapılarak yatırımcılara ihracat teşvikleri anlatıldı.

Söke Ticaret Odası Konferans Salonundaki seminerin açılış konuşmasını yapan Söke Ticaret Odası  Başkanı Haluk Kutlay, eğitimi veren ihracat uzmanları Atay ve Temiz’in Söke’ye zaman ayırarak yaptıkları sunumu çok önemsediklerini söyleyerek teşekkür etti.

Düzenlenen seminerde ihracata  başlamak, araştırmasını yapmanın önemini ve ilgili devlet destekleri hakkında bilgi veren İyonya İhracat ithalat Danışmanlık Hizmetleri uzmanı Feriste Temiz; ”İhracatçılar Birliğine üye olan her Türk vatandaşı ve firması yasal olarak ihracat yapabilir. Ancak ticari ürün ihracatında firma olmak zorunludur. Bu yasal zeminin oluşturulmasından başlayarak fiili ihracatın gerçekleşmesine kadar gidilecek yol çok çeşitli aşamaları içermektedir.Daha önce, Türkiye dışında hiç iş yapmamış bir firma için bu süreç karmaşık ve ürkütücü görünebilir.Ancak ihracatın temel ilkeleri basittir, kolaylıkla öğrenilebilir ve uygulanabilir. Farklı sektörlerden değişik büyüklükteki binlerce Türk firmasının yöneticileri ve girişimcileri bu temel ilkeleri başarılı bir şekilde uygulayıp, dünyanın dört bir tarafına ihracat yapmaktadır. Kararlılık ve dikkatli bir planlama ile siz de bu ihracatçılar kervanına katılabilirsiniz.” şeklinde konuşarak iş adamlarına  ihracata yönelmelerini önerdi. 

Seminere katılan Exibank Uzmanlarından Selda Atay da bankaların iş dünyası ve ihraçta yönelik finansman politikaları hakkında işadamlarına sunum yaptı.

 

Haber: Murat Sülünoğlu

 

Bu haber 437 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz