söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesi

CHP Söke İlçe Başkanı Mesut Atakan Oldu...


CHP Söke İlçe Başkanı Mesut Atakan Oldu...

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Söke ilçe Başkanlığında görev değişimi gerçekleşti. 

Geçtiğimiz gün İlçe Başkanı Hüseyin Akkaya'nın istifasının ardından boşalan ilçe başkanlığı görevi için ilçe yönetim kurulu yeni başkanını belirledi. 

CHP Söke İlçe Başkanlığı’nda yer alan 17 kişilik Yönetim Kurulu yaptığı olağanüstü toplantı ile yeni İlçe Başkanı olarak Mesut Atakan’ı seçti. 

Mesut Atakan ve Muammer Akmazlar'ın aday olduğu ilçe başkanlığı görevine Mesut Atakan seçildi. Yeni görevlendirmeyle örgütten sorumlu başkan yardımcılığına Ali Kemal Özcan, ilçe sekreterliğine Evrim Tuncer getirildi.

“Söke CHP Yoluna Mesut Atakan Başkanlığında Devam Edecek…”

Daha yapacak çok işimiz, yürüyecek çok yolumuz var, diyen CHP’nin genç başkanı Mesut Atakan yaptığı açıklamada; “Görev yaptığımız süre içinde CHP Söke İlçe Başkanımız Hüseyin Akkaya ve yönetim kurulu arkadaşlarım ile Söke için, Cumhuriyet Halk Partisi için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık. Bunu parti çalışmalarımızı takip eden, çalışmalarımıza katkı koyan üyelerimiz yakından bileceklerdir. Söke’mizde ve Aydın’ımızda seçimleri yüksek bir oy farkı ile kazanarak, iyi bir başarı elde ettik. Söke İlçe Başkanımız Hüseyin Akkaya’nın istifasından sonra, Yönetim Kurulu olarak aramızdan bu onurlu görevi yürütmesi üzerine bir oylama gerçekleştirdik. Oylama da yönetim kurulu arkadaşlarımın destekleriyle İlçe Başkanı olarak bayrağımızı teslim aldım. Emek ve alınterinin en somut halini gösteren, bir dönem daha Söke’mizde seçim kazanılmasını sağlayan Sayın Hüseyin Akkaya’ya çok teşekkür ederim.  Cumhuriyet güneşini tam anlamıyla hissettiğimiz bu dönemde kaldığımız yerden çoğulcu katılım ve ortak akılla çalışmalarımıza devam edeceğiz.  31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde kaydettiğimiz başarı da her bir parti üyemizin, her bir vatandaşımızın katkılarıyla gerçekleşmiştir. İstanbul, Ankara, Adana, Aydın, İzmir, Antalya, Muğla gibi Büyükşehir Belediyelerini insan odaklı, derman belediyecilik anlayışımızla kazandık. İktidarı kaybetme korkusu, saltanatını kaybetme korkusu olanlar tarafını karşılıklı konuşma ve saygıdan yana değil, şehitlerimizin cenazelerini kullanarak göstermişlerdir. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na şehit cenazesinde yapılan saldırıyı ve şiddeti bir kez daha kınıyor, demokrasiye asla kelepçe vuramayacaklarını hatırlatmak istiyorum. Sayın Genel Başkanımıza yapılan bu saldırı ülke tarihine bir kara leke olarak geçmiştir.  Daha yapacak çok işimiz, yürüyecek çok yolumuz var. Hiç bir baskı, zulüm ve şiddet; insanlığa saygıyı, sevgiyi ve barışı engelleyemez. Birlik ve beraberliğimizi bozmaya kimsenin gücü yetemez. Vatan sevdamızdan güç alarak her güne umutla bakmaya devam edeceğiz. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Birinci Türkiye Büyük Millet Meclisinin kahraman mensupları olmak üzere, vatanımızın bağımsızlığı için canlarını ortaya koyan tüm şehit ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor, tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramını kutluyorum. Daha çok çalışacak, daha çok başaracağız. Söke Cumhuriyet Halk Partisine hayırlı olmasını dilerim.” dedi.

 

Haber: Yılmaz Salum

 

Bu haber 558 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz