söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesi

Azbazdar Ve Savaş İlk Mitingi Yenicami'de Yaptı…


Azbazdar Ve Savaş İlk Mitingi Yenicami’de Yaptı…

 

Cumhur İttifakı’nın MHP’li Söke Belediye Başkan Adayı Mehmet Beliğ Azbazdar ve  Ak Parti Aydın Milletvekili, KİT Komisyonu Başkanı ve aynı zamanda Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler öncesi ilk mitiglerini Söke’nin Yenicami Mahallesinde yaptılar.

Cuma akşamı Yenicami Mahallesi meydanında gercekleşen mitinge Cumhur İttifakı’nı oluşturan Ak parti ve MHP’nin ilçe başkanları, kadın ve gençlik kolları üyeleri ile sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileri, belediye meclis üyesi adayları, Yenicamili vatandaşlar ve partililer katıldı.

Yapılan konuşmaların ardından sahneye çıkan Cumhur İttifakı Söke Belediye Başkan Adayı Mehmet Beliğ Azbazdar, ilk olarak Yenicemilileri selamladı.

“Ben Değil, Biz Varız”, ”Koca Yürekli Efsane Başkan” sloganlarıyla sözlerine başlayan Azbazdar, izleyicilerden büyük alkış aldı. 

Daha sonra sahneye Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş’ı da davet eden Azbazdar, birlikte izleyenlerden büyük alkış aldılar.

Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş, konuşmasına başlarken tüm mahalle halkını, meclis üyesi adayları ve Sökelileri selamladı.

Hepinizi en derin duygularla sevgiyle selamlıyorum, diyerek sözlerine başlayan Azbazdar; “Sevgili Yenicamililer 5 yıldır Büyükşehir belediyesi altında yönetiliyoruz. Dokuz on gün sonra sandığı gidiyoruz. Anlatıyorlar, biz şöyle hizmet yaptık böyle yaptık. Ne yaptılar? Biz göremedik.” 

“Biz bunları evine gönderelim bol bol (yap - boz) oynasınlar.”

Söke Belediyesi hizmetlerini ve Başkan Süleyman Toyran’ı eleştirerek sözlerine başlayan Beliğ Azbazdar, “Söke’de ne gördük ki ne hizmet var… Söke’de ne yaptın ki hizmet var. Söktün taşı, taktın taşı. Ama bu taşı söker takarken yağmur suyu ızgaralarının üstünü kapatıyorlar. Kanalizasyon logar kapaklarını kapatıyorlar. Yakında vatandaş eline dedektör alıp ızgara ve logar kapağı arayacak. Bu mudur hizmet anlayışı. Yap boz… Ama biz yap -bozu oyun biliriz. Çocuklar oynar. Biz bunları evine gönderelim bol bol (yap - boz) oynasınlar.”

“Halkın yanındaymış…”

Yapılanı da yapılmayanı da, halkın yanında duranı da durmayanı da en iyi siz biliyorsunuz, diyen Azbazdar; “Halkın yanında durduğunu iddia edenler, halkın sıkıntısı olduğunda bizim işimiz değil, Aydın’ı arayın, biz bunu yapamayız Aydın’ı arayın, bunu yapıyorlar sadece. Halkın yanındaymış… Engellilere hizmet edeceklermiş, önceki belediyenin aldığı engelli taşıma aracını hurdalıklara atarak mı hizmet edecekmiş. Araba orada sapasağlam duruyor. Beş yıldır tekerlekli sandalyeye bağımlı bir kardeşimiz o araçtan istifade edemedi. Bunlar seçim yalanı. Bunlar yapışmışlar koltuğa hem hizmet etmeyeceğiz, ama sizi kandırıp oyunuzu alacağız, diyorlar…”

“Ablasının eteğinin altına saklanmış”

CHP Söke Belediye Başkan adayı Levent Tuncel’i Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Özlem Çerçioğlu’nun etekleri altına saklandığını ve hiç bir projeden anlamadığını belirten Azbazdar; ”Bir tanesi daha var ki, kendisini çok yükseklerde görüyor. Ablasının eteğinin altına saklanmış, projeden haberi yok, sunum yapıyor, Söke’ye hayırlı olsun, diyor. Sorsan içini bilmiyor. Eline vermişler projeyi, sen bunu al orada göster.”

“Paralarımız reklama çar-cur oldu gitti.”

Konuşmasında CHP Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Özlem Çerçioğlu’nu da eleştiren Azbazdar;  “5 yıl önce Söke’ye mezbaha sözü verdiler, size şunu yapacağız, bunu yapacağız, dediler. Hiç bir şey yapmadılar. Ama bir şeyi çok iyi yaptılar; Reklam… Paralarımız reklama çar-cur oldu gitti. Turistik yerlerimizin reklamını yapsaydı, eyvallah… Ama kendi resimlerini bastılar. 

“Eski Çarşamba pazarı nerede?”

Söke’nin eski çarşamba pazarının güzelliğinin yok olduğunu belirten Azbazdar, “Şu Yenicami’nin medar-ı iftarı eski Çarşamba pazarı nerede? Çarşamba pazarı güya kapalı, her tarafından su akıtıyor. Eskiden Söke Çarşamba pazarına 100 otobüs turist geliyordu. İçinde 30 kişi olsa 3 bin kişi 100 euro harcasa 300 bin euro eder… Her çarşamba bu para Sökeye giriyordu. Şimdi nerede.” diye sordu.

“Sizden destek alamaz da…”

CHP Söke Belediye Başkan adayı Levent Tuncel’i eleştirmeye devam eden Azbazdar; “Niye bir partinin beş yıl o parti adına görev yapanın yerine gelen vatandaş, proje anlatmasını da bilmiyor. Hizmet etmesini de bilmiyor. Edemez de… Sizden de destek alamaz da.” diye konuştu. 

“Söke’nin hakkı hizmette yama…”

CHP Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Özlem Çerçioğlu’nu eleştirene devam eden Azbazdar; “Çok güzel yolları yama yapıyorlar, Neden seçim geldi de ondan… Bir başka şey da geldi onların başına Beliğ Azbazdar çıktı karşılarına… Çavdar köyüne arabamla gittim. Yol bozuktu, arabanın altı vurdu… Muhtara sordum, ne kadar zamandır yollar bozuk, diye. Muhtar 2 -3 yıldır bozuk, dedi. Bir hafta sonra yolu yaptılar. Söke’de görsel astık, “Sen farkında mısın?” Söke’nin İstasyon Caddesinde üç gün sonra yama yapmaya başladılar. Ama Söke’nin hakkı hizmette yama… Biz hak etmiyoruz. 31 Mart’ta cevabınızı sert verin.” dedi. 

“Koltuk meraklısı değiliz…”

Koltuk meraklısı olmadıklarını dile getiren Azbazdar; “Ne ben, ne de Mustafa Savaş, koltuk meraklısı değiliz. Sizlerin oylarıyla iki dönem bu şerefli görevi yaptım. Size hizmet etmeye çalıştım. Biz sizden sizin için oy istiyoruz. Sizlere hizmet etmek için oy istiyoruz. İnşallah bunların rüyada bile göremeyeceği projeleri sevgili Mustafa Savaş’la birlikte el ele, güç birliği içinde hükümetin de desteğiyle birlikte dana çok işler yapacağız.”

Azbazdar, sözlerini; “Ben kendimi, Sayın Mustafa Savaş’ı ve meclis üyelerimi 31 Mart akşamına kadar sizlere emanet ediyorum. Sizler de Allah’a emanet olun.” diye bitirdi.

Cumhur İttifakı adayı Azbazdar’ın Projeleri 26 başlık altında toplarken, kendi projelerinin yanında Büyükşehir Belediyesiyle birlikte yapmayı planladıkları bir çok projesinin olduğunu da sözlerine ekledi. 

Daha sonra sahneye Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş’ı da davet eden Azbazdar, birlikte izleyenlerden büyük alkış aldılar.

Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş, konuşmasına başlarken tüm mahalle halkını, meclis üyesi adayları ve Sökelileri selamladı.

Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş’ın konuşmasından satır başları özetle şöyle; 

“Söke’de ve Aydın Büyükşehirde bir destan yazacağız ve bu destanı tüm Türkiye konuşacak”

Sekiz gün sonra şehri emanet edeceğimiz Belediye Başkanlarını seçeceğiz, diyerek sözlerine başlayan Savaş; “Belediye meclis üyelerini sezeceğiz. Muhtarları seçeceğiz. 5 yıl boyunca bizi yönetecek olan Söke’nin belediye başkanın seçeceği, Büyükşehir belediye başkanını seçeceğiz. Bunlara bakacağız geçmişte neler yapmış, önümüzdeki dönem neler yapabilir. projeleri neler onlara bakacağız ona göre sandık başına gidip oyumuzu kullanacağız. Çünkü bu şehrin sahipleri olarak kararı verecek olan sizlersiniz. sizin vereceğiniz karar başımızın üstünde yeri var. Biz inanıyoruz ki, siz en güzel kararı vereceksiniz Söke’de ve Aydın Büyükşehirde bir destan yazacağız ve bu destanı tüm Türkiye konuşacak.”

“15 Temmuz gecesini unutmuyoruz…”

Söke halkından Cumhur İttifakı adaylarına sahip çıkmalarını isteyen Savaş; “Ülkemizin birliği, dirliği ve huzuru açısından da 31 Mart çok önemli. Her seçim döneminde bu ülkenin üzerde bir operasyon çekmek istiyorlar. Her dönemde de biz bu operasyonların üstesinden geliyoruz. Birliğimiz beraberliğimiz sayesinde sizlerin gücü sayesinde ve Cumhurbaşkanımız, o büyük adam Recep Tayyip Erdoğan sayesinde biz bunun üstesinden geliyoruz. Kararlı duruşuyla devletimizin yanında kararlı duruşuyla Milliyetçi ve Ülkücü Hareketin Lideri Devlet Bahçeli sayesinde biz bunların üstesinden geliyoruz. Uyanık olmak zorundayız, düşman uyumuyor. 15 Temmuz gecesini unutmuyoruz. O hainlerin bayrağımıza uzattıkları eli unutmuyoruz. O bayrağımıza uzatılan ellerin kırıldığı gece 15 Temmuz. 15 Temmuz’u asla unutmuyoruz. Unutmayacağız, asla da unutturmayacağız. 15 Temmuz sonrası milletin nezdinde, milletin gönlünde bir ittifak doğdu. Bu ittifakın adı Cumhur İttifakı…Cumhur İttifakı adaylarına sahip çıkacağız. Aydın’da 17 ilçenin 7 tanesindi MHP adayları ile birlikte gidiyoruz. 10 tanesinde de AK Parti adaylarıyla gidiyoruz.”

“6 ay içinde Söke Çayının ıslahını bitireceğiz”

Söke için Azbazdar ile yapacakları başlıca projeleri de anlatan Savaş; “Söke Çayı ıslahını yapacağız… 6 ay içinde Söke Çayının ıslahını bitireceğiz. Orası çok güzel bir yaşam alanı olacak. Söke’nin trafik ve otopark problemini başkanımla birlikte çözeceğiz. en kısa zamanda otopark yapacağız. Ayrıca Sarıçay projesi var. 2014’de Büyükşehir Belediye Başkanı Sarıçay Barajını yapacağım, dedi. Yapamadı. Sarıçay Barajı bizi bekliyor. Büyükşehir Belediye Başkanı 2014 yılında 133 tane proje açıkladı. bunun sadece 13 tanesini yaptı. Biz Sayın Tarım Bakanımız buraya geldiğinde Sarıçay Barajını bu sene yatırım programı içerisine aldık. Toplam 400 Milyon TL’li bu Sarıçay Barajının inşayllah bu sene temelini atacağız. Bizim dönemimizde Allah’ın izniyle Aydın’ın 17 ilçesi ve Söke yaşanabilir bir kent olacak. Burada yaşayan çocuklarımız, kadınlarımız, gencimiz, yaşlımız huzurlu ve mutlu olacak. Ama Büyükşehir Belediyesinin bu güne kadar böyle bir derdi yoktu. Büyükşehir Belediye Başkanının hizmetle bir alakası yok. Onun tek bir derdi var; Reklam… Boy boy bilbordlara kendi fotoğraflarını asmak. Başka bir derdi yok. Beş yılda bu reklama harcadığı para ne kadar biliyor musunuz. 100 trilyon. Reklama harcadı. Ama bizim boy boy fotoğraflarımızı bilbordlarda görmeyeceksiniz. Önümüzdeki dönem oralarda bizim yapmış olduğumuz hizmetlerin fotoğraflarını göreceksiniz.”

“Türkiye’nin en pahalı suyunu Aydın kullanıyor…”

Alacağımız ilk kararla su ücretlerine yüzde 50 indirim ve beş yıl da zam yapmama kararlarını tekrar yineleyen Savaş, Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Özlem Çerçioğlu’nu eleştiren konuşmalarını sürdürdü; “Büyükşehir Belediye Başkanı başka ne yapıyor? Reklam veriyor, onun dışında esnafın cebine elini atıyor. Vatandaşın cebine elini atıyor. Başka bir derdi yok. Türkiyenin en pahalı suyunu neresi kullanıyor? Aydın kullanıyor. Biz Nisan ayında Mecliste karar alacağız… Alacağımız ilk kararla su ücretlerine yüzde 50 indirim ve beş yıl da zam yapmayacağız. Bir de devletin yapmış olduğu hizmetleri, yolları, barajları, göletleri ben yaptım diye bol bol yalan dolanla  afişlere astı. Dün akşam bir yalanını ortaya çıkarttık. kasım ayında bir televizyon programında şunu söylemiş; “Ben yüzde 7 su ücretlerinde indirim yaptım” diye. 2018 yılının bir su faturasıyla 2019 mart ayı faturasıyla karşılaştırdık bir kuruş bile indirm yapmamış. 500 bin su kullanan abone var. 500 bin aboneye karşı büyük bir ayıptır bu.  Ben de şunu söyledim; Sayın Büyükşehir Belediye Başkanı, gazetecilerin, televizyoncuların önene çık tüm Aydın halkından özür dile. Bu yalandan dolayı. Eğer bunu yapmazsan istifaya davet ediyorum, dedim… Vatandaşına yalan söyleyen bir Büyükşehir Belediye Başkanı, bu belediyeyi yönetemez. Artık vatandaş buna itimat etmez. Zaten halk 31 Mart’ta sandık başına gittiğinde sınıfta kalan o Büyükşehir Belediye Başkanının karnesini eline verip evine gönderecek zaten…”

“Aydın’da artık musluktan akan suyu konuşmak istemiyoruz…”

İstihdam konusunda da sözlerini sürdüren Savaş, “Günümüz Türkiye’sinde biz batının batısında yer alan bir Aydın’da artık musluktan akan suyu konuşmak istemiyoruz. Artık biz kanalizasyonu konuşmak istemiyoruz. Söke’nin trafik sorunun, otoparkı konuşmak istemiyoruz. Biz gençlerimiz yeni iş kapıları açılmasını istiyoruz. Aydın’da, Söke’de doğan çocuklarımızın Aydın’da ve Söke’de doymasını istiyoruz. Bu güne kadar Büyükşehir Belediye Başkanının ağızından istihdam, diye bir söz duydunuz mu? Gelişme, büyüme, kalkınma, ihracat, diye bir şey duydunuz mu? Duyamazsınız…

Onun yaptığı tek şey var erzak dağıtmak. Bizim amacımız gayemiz Aydınımızı zenginleştirmek. Aydınımızı parmakla gösterilecek bir vilayet yapmak. Biz bunu istiyoruz. Herkes geçmişte Aydın’ı parmakla gösterir imrenirdi. artık biz başka illeri parmakla gösteriyoruz. İnşallah biz iktidarımızın da gücünü alarak önümüzdeki dönem Aydın yaşanabilir güzel bir vilayet olacak.” şeklinde konuştu.

Azbazdar ve Savaş, hazırladıkları projeleriyle ilçenin ekonomik sıkıntılarına çözüm getirmesi hedeflenirken, ilçenin acil çözüm bekleyen; otopark, Söke çayı ve trafik sorunlarına öncelik vereceklerini belirtti…

Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş ile Söke Belediye Başkan adayı M. Beliğ Azbazdar, mitingin ardından beraberindeki partililerle birlikte ilk olarak Kemalpaşa Mahallesini ziyaret ederek vatandaşlardan destek istediler.

 

Haber: Yılmaz Salum

 

Bu haber 276 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz