söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiDemokrasi Meydanı Toyran'ın Mitingiyle Coştu...


Demokrasi Meydanı Toyran’ın Mitingiyle Coştu...

 

Süleyman Toyran Demokrasi Meydanı Mitinginde vatandaşlarla buluştu...

 

DP Söke Belediye Başkan Adayı Süleyman Toyran, Cumhuriyet Mahallesi Demokrasi Meydanı’nda gerçekleştirdikleri miting ile vatandaşlarla buluştu...

Cuma günü Demokrasi Meydanında düzenlenen mitingde Demokrat Parti (DP) Söke Belediye Başkan Adayı Süleyman Toyran, vatandaşlardan tam not aldı. 

DP’liler her zaman olduğu gibi saat 19:30’da Futbol sokaktaki Seçim Koordinasyon Merkezinde toplanıp, miting alanına yürüyüş yaptılar.  Albayrak Caddesinin gerek esnafı gerek partililer DP adayı Toyran'a cadde boyunca sevgi gösterisinde bulundular. Meclis üyesi adayları ve partililerler ellerinde bayraklarla Demokrasi Meydanına varan Toyran'ı burada da büyük bir kalabalık bekliyordu.

Düzenlenen mitingde ilk olarak DP belediye meclis üyesi adayları tek tek sahneye çıkarak vatandaşları selamladılar. Ardından ilk konuşmayı DP ilçe Başkanı Musa Avcı yaptı.  DP İlçe Başkanı Avcı, vatandaşlardan belediye başkanlığı için DP adayı Süleyman Toyran’a oy vermelerini isterken 31 Mart seçimlerinin ittifak partilere ders vermek için iyi bir fırsat olduğunu dile getirdi.

Birlikte görev yapacağı meclisi üyelerini mahalle sakinlerine tanıtımından sonra, Her zaman ulaşılabilir bir belediye başkanı olacağını tekrar dile getiren Toyran, Söke’ye yönelik projelerini mahalle sakinleri ile paylaştı.

DP Belediye Başkan Adayı Toyran, yaptığı konuşmasında Söke’nin tüm sorunlarını bildiklerini, kıt imkanlarla 5 yıl hizmet ettiklerini dile getirerek yeni bir belediyecilik anlayışı ile vatandaşlara bir 5 yıl daha hizmet edeceklerini söyledi.

DP Söke Belediye Başkan Adayı Süleyman Toyran; “Gerektiğinde binler olabiliyoruz. En güzel cevabı meydanlarda veriyoruz. Destek veren, böylesi bir kalabalıkla eleştirilere en güzel cevabı veren sizlersiz hepinize tekrar teşekkür ediyorum. Asıl cevabı sandıkta vereceğiz” dedi.

Cumhuriyet Mahallesi sakinlerine göstermiş oldukları sıcak ilgiden dolayı da teşekkür eden Toyran, “Korumasız geziyor veya 3-5 kişiyle geziyor” gibi eleştirenler cevabı almışlardır. Benim kimseden korkum yok” dedi.

DP Söke Belediye Başkan adayı Süleyman Toyran’ın yaptığı konuşmasının satır başları özetle şöyle;

“Halkla ittifak yaptık…”

2014 seçimlerinin büyükşehir yapılanması altında girilen farklı bir seçim olduğunu vurgulayan Toyran; “31 Mart’ta gideceğimiz seçimler yine farklı bir tabloda gideceğimiz bir seçim olarak tarihimizdeki yerini alacaktır. İttifak yapan partilerin tek bir adayla seçimlere gidecek olması vatandaşımızın seçmenin beklentilerin cevap vermediğini gördük. Biz de başarılı bir beş yıl geçirdiğimizi düşündüğümüzden vatandaşımızın karşısına alternatif milletle ittifak yapan, halkla ittifak yapan bir Süleyman Toyran ve ekibi olarak yarışta biz de varız, dedik. Biz Halkla ittifak yaptık…”

“Kimseye eğilmedik, hep dik duracağız”

Hakkında çıkan söylentilere de cevap veren Toyran; “Üç yüzleri geçtik, üç binleri geçtik, yirmi binleri geçtik, bu defa ne dediler; Süleyman Toyran koltuk sevdalısıdır, dediler. Kardeşim üçyüz kişiyken niye demedinin bunu da binlerce kişiyi arkamıza alınca mı koltuk sevdalısı olduk? Biz asla koltuk sevdalısı olmadık. Biz aslında zoru seçtik. Süleyman Toyran koltuk sevdalısı olsaydı; biat ederdi, koltuğu garanti ederdi… Bu konuda şüpheniz olmasın bu zamana kadar eğilmedik bundan sonra da eğilmeyeceğiz. Süleyman Toyran ve ekibi hep dik duracak.”

“Yeni dönemde neler yapacağız…”

Yeni dönemde yapacakları projeleri değerlendiren Başkan Toyran; “Önceliğimiz projesi hazır olan,  belediye önündeki kent meydanı alan düzenlemesiyle ilk yapacağımız icraatlardan birisi bu olacak. Orayı da ışıl ışıl Söke’ye yaraşır bir mekan olarak düzenliyeceğiz. Sosyal konut olarak tüm çalışmalarını bitirdiğimiz, eski hayvan pazarı dediğimiz alanda 260 dairelik bir sosyal konut inşaasına başlayacağız. Projelerimizin arasında yaşanabilir bir Söke var. Kentsel dönüşümle ilgili çalışmalarımız var. Gençlik Merkezi, Engelli Merkezi, Kreş, Kültür Merkezi, Spor Kompleksi, yapılacak olan çalışmalarımızın arasında yer almakta. Bunları en kısa zamanda hayata geçirip sizlerin kullanımına açacağız. “

“Takım elbiseyi hazırlasınlar…”

Biz gücümüzü sizden aldık, bu seçimlerde de arkamızda duracağınıza inanıyoruz, diyen Toyran; “Seçimlerin en büyük favorisi olarak şu anda karşınızdayım. Sahalara indiğimizde üç yüz oy, beş yüz oy alamaz… Üç bin oy alırsa burnuma halka taktırırım diyenler, çeşitli kişilerle takım elbisesine idiaya girenler takım elbiselerini hazırlasınlar… Çünkü Süleyman Toyran bu seçimi alacak…” 

“31 Mart akşamı yeni bir Süyelman Toyran dönemi başlayacak”

Önümüzdeki beş yılda yine halkın içinde bir belediye başkanı, yine ulaşmakta zorlanmayacağınız bir belediye başkanı, yine herkesin kucakladığı, yine herkesin görüşebildiği bir belediye başkanı olacağını belirten Başkan Toyran konuşmasının son bölümünde; “Seçimlerden önce adaylarımızı belirlerken söylediğimiz herkesin kabul edeceği pırıl pırıl, siyasete yeni girmiş bir çok yeni yüzle sizleri tanıştıracağız demiştik. Bize bu görevi verirseniz. Ki şu anda en yetkin ve en etkin bir belediye başkanı ve meclis üyesi yapısına sahip olduğumuzu düşünüyorum. Bundan önceki dönemde olduğu gibi çalmadan, çırpmadan, dürüst, düzgün adam gibi bir yönetim tarzıyla sizlere gece gündüz hizmet etmek için, sizlerin hizmetkarı olmak için arkadaşlarımla bu göreve talip olduk. Bu akşam buradan aldığımız enerjiyle 31 Mart akşamı yeni bir Süyelman Toyran belediye başkanlığı dönemi ve yeni bir ekiple sizlerin karşısında olacağız.” diye konuştu. 

Konuşmasını zaman zaman “Dik Dur Eğilme Söke Seninle” sloganlarıyla sürdüren Toyran, düzenlenen mitingden sonra aynı kalabalıkla şarkılar eşliğinde Futbol Sokaktaki seçim ofisine kadar yürüdü.  Burada partililerinin de gönlünü alan Süleyman Toyran’ın Cuma gecesi düzenlenen mitingi böyle son buldu. 

Cumartesi Savuca Mitingi iptal edildi…

Savuca Mahallesinden Yakut Ailesinin cenazesi nedeniyle Savuca mitinginin iptal edildiği duyuruldu. 

 

Haber; Yılmaz Salum

 

Bu haber 225 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz