söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiFahrettin Sarızeybek; ”Bu Sezon Şampiyonluğuna Çok İnanmıştım”


Fahrettin Sarızeybek; ”Bu Sezon Şampiyonluğuna Çok İnanmıştım”

 

Sökespor’un en cefalı taraftarı olarak bilinen 93 yaşındaki Fahrettin Sarızeybek “Sökespor’un yeri asla burası değil” 

İlçemizin futbolun taraftar olarak yaşayan efsanelerinden biri olarak bilinen ve Sökespor’un  maçlarının hiç birini kaçırmayan üç çocuk, altı torun, dört torun çocuğu sahibi 93 yaşındaki Fahrettin Sarızeybek, bu sezon da kaçan şampiyonluğun ardından Sökespor’a sitem etti.

Son iki sezondur son haftalarda kaçan şampiyonlukların ardından bu sezon takımın gösterdiği performansın Şampiyonluk için çok umutlandırdığını dile getiren Sökesporun en kıdemli taraftarı Fahrettin Sarızeybek; ”Bu sezonki kadromuz 3 ligde bile mücadele edebilecek güçteydi. Ne oldu birden anlayamadım. Şampiyonluk için çok umutluydum,o sezon bu sezon olur diye  düşünüyordum, ama olmadı. Kaçan şampiyonluğa benim kadar üzülen olmamıştır.” şeklinde konuşarak duygularını dile getirdi.

“Sökespor’un En Kıdemli Taraftarı Oldu”

1926 Doğumlu olan Atatürk’ün Söke ‘ye gelişinin tanıklarının arasında yer alan futbol tutkunu Fahrettin Sarızeybek; ”Her maça gidişim de Söke de  toprak sahada  başlayan  Gençlikspor-6 Eylülspor, Dumlupınar takımlarının maçları gözümün  önünden film şeridi gibi gelip geçiyor.O günlerin futbolcuları Çengel Hamit, Sağır Mustafa, Eczacı Ahmet, Goca Osman’lar çocukluğumda izlediğim Sökenin efsanelerdi. Şimdiki imkanlar onlarda  olsaydı, milli takıma bile seçilirlerdi.” şeklinde  konuşarak o günleri yad etti.

1935-36 Yıllarında başlayan Söke de futbol taraftarlığında yaklaşık 84 yıldır yaşadığını sözlerine  ekleyen Sarızeybek; ”Sökespor’un hem mutlu hem de  acı günlerinin hatırası var. Özellikle  profesyonel ligde gitmediğim deplasman kalmadı.1987 Sezonunda Ankara  deplasmanında Sökespor’un PTT maçı vardı.Söke den otobüsle  o  maça gittim,2-1 yenildiğimiz  maçta türbinde  tek Sökespor taraftarı bendim.” şeklinde anılarından da söz ederken Sökespor’un yerinin asla burasının olmadığını da dile getirdi. 

 

Haber: İbrahim Özgezici

 

Bu haber 197 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz