söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiİlçemizde el yapımı ses bombası patladı


İlçemizde el yapımı ses bombası patladı

 

İlçemizde yol kenarına bırakılan el yapımı patlayıcıdan biri patlarken, diğeri ise kontrollü şekilde imha edildi.

Cuma akşamı ilçemizde sıcak saatler yaşandı… Gece 23.00 sıralarında Söke-Bodrum karayolu, Bölge Trafik İstasyonu çaprazında yol kenarına bırakılan 2 adet ses bombasından bir tanesi infilak edince Emniyet güçlerini alarma geçirdi, ses tesirli olan bombadan çıkan yüksek ses ilçenin büyük bir bölümünde duyuldu… Daha sonra; 2. bir bomba ihbarı yapıldı… Ardından da sivil polis aracına bir başka aracın çarpıp kaçtığı ihbarı Söke’de sıcak ve heyecanlı saatler yaşanmasına neden oldu…

İlçemizde Cuma akşamı saat 23.00 sıralarında patlama sesi duyuldu. Olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Patlamanın olay yerine kimliği tespit edilemeyen kişilerce bırakılan 2 adet el yapımı patlayıcının birinin infilak etmesi sonucu meydana geldiği öğrenildi.

Söke-Bodrum Karayolu Bölge Trafik Denetleme İstasyonu’nun yanında bulunan alandan gece saatlerinde patlama sesi geldi. Patlama sesinin duyulması büyük panik yaratırken olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Bölgede geniş güvenlik önlemi alan polis ekipleri tarafından Söke – Bodrum karayolu trafiğe kapatılırken araçlar kent merkezine yönlendirildi.

Patlama sonrası olay yerine gelen Bomba İmha Uzmanı ve Terörle Mücadele Ekipleri tarafından geniş çaplı tarama çalışması yapıldı. Yapılan çalışmanın sonucunda bölgede patlamamış bir bomba daha tespit edildi. Olay yerine çağrılan Bomba İmha Uzmanı tarafından, patlayıcı madde fünyeyle kontrollü şekilde imha edildi. Söke-Bodrum karayolu ise inceleme ve temizleme çalışmaları nedeniyle 2 saat trafiğe kapatılırken, Cumhuriyet Savcısının tahkikatının ardından trafiğe yeniden açıldı.

Aynı saatlerde bu kez kent merkezinden, İstasyon Caddesi’nden şüpheli paket ihbarı yapıldı. Devriye gezen bekçiler tarafından fark edilen paket fünye ile patlatıldı, ancak öncesinde yol kısmen trafiğe kapatıldı. Fünye sesi bu kez kent merkezinde huzursuzluk yarattı.

Söke Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu’ndan yapılan açıklamada ise olayda mal ve can kaybının yaşanmadığı, olay yerindeki iki adet patlayıcının bir araçtan bırakıldığını öğrenildi. Olay sonrası emniyet ekiplerinin çevredeki mobese ve güvenlik kameralarını incelemeye aldığını belirten Kurtbeyoğlu, olayı gerçekleştiren kişi ya da kişilerin bulunması için tüm ekiplerin seferber olduğunu söyledi.

 

“Çelik Yelek Uyarısı”

Sıcak gelişmelerin ardından Söke Emniyeti alarma geçti ekiplerin çelik yelek giymeleri yönünde anonslar yapıldı. 2. bombanın imha edilmesinin ardından ekipler rahat bir soluk alırlarken, Söke-Kuşadası Çevreyolu’ndan gelen trafik kazası haberi ekipleri bir kez daha tedirgin etti. Devriye gezen sivil polis otosuna arkadan gelen araç çarptı ve kaza mahallinden kaçtı. Ağaçlı Mahallesi yoluna giren araç tali yolda terk edilmiş halde bulundu. Jandarma ve trafik ekipleri bölgede geniş çaplı arama başlattı, araçtan çıkan içki şişeleri kazanın bilinçli ve kasıtlı şekilde yapılmadığı, sürücünün alkollü olabileceği ihtimali üzerinde duruldu.

Bu arada Söke-Bodrum Karayolu güzergahında bulunan kapalı devre kameralar tespit edildi, görüntüler inceleniyor. 

 

“Polisimiz Seferber Oldu”

31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala meydana gelen olayın siyasi bir eylem şüphesini akıllara getirirken, Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu ve İlçe Emniyet Müdürü Yalçın Şipal olay yerine gelerek incelemelerde bulundu. Mal ve can kaybı yaşanmamasının kendilerini mutlu ettiğini söyleyen Kaymakam Kurtbeyoğlu; “Bölge Trafik Müdürlüğünde görevli arkadaşlarımızın patlayıcının infilak etmesiyle birlikte gerekli önlem ve çalışmaları yapmasıyla başlayan sürecimiz devam etmektedir. İki adet EYP’nin araçtan bırakıldığını düşünüyoruz. Şüpheli veya şüphelilerin yakalanması için emniyet güçlerimiz çevredeki güvenlik ve mobese kameralarını inceleme altına almıştır. Bu olayı gerçekleştiren kişi yada kişiler en kısa zamanda yakalanarak, olayın hem iç yüzü hem de gerekçesi oraya çıkarılacaktır. Suçluların yakalanması için tüm ekiplerimiz seferber olmuştur. Bizleri tek mutlu eden kısmı herhangi bir can yada mal kaybının zarar görememesi olmuştur. Sadece yol kenarındaki çimler zarar görmüş, çevre kirliliği oluşmuştur” dedi.

 

Haber: Murat Sülünoğlu

 

Bu haber 323 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz