söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiSöke Polisi'nin Uyuşturucuyla Mücadelesi Sürüyor…


Söke Polisi’nin Uyuşturucuyla Mücadelesi Sürüyor…

 

Geçtiğimiz günlerde ilçemize gelen İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu’nun ’Söke de uyuşturucunun  kökünü kazıyacağız’ sözünün yanı sıra, Söke İlçe Emniyet  Müdürlüğünce yürütülmekte olan programlı denetimlerin hız kazanması dikkat çekti.

Söke ilçemizde Narkotik Suçlarıyla Mücadele, sokak satıcılarının ve uyuşturucu kullanımlarının önlenmesi amacıyla yapılan çalışmalar ve Alan Denetimi Projesi kapsamında Söke İlçe Emniyet Müdürlüğü olarak ilçe genelinde yapılan uygulama faaliyetleri çerçevesinde, Narkotik Alan Denetimi Projesi kapsamında 8 farklı mahallede her gün uygulama yapıldı.

İlçedeki Park ve bahçeler ile metruk binaların 15 kez kontrol edilirken, 32 Adet umuma açık kahvehane ve kafe tarzı iş yerlerinin denetlendi. Yapılan bu denetimlerde; 2040 şahsın GBT sorgulaması yapılmış denetimlerde haklarında bulunan yakalama emri ile arandığı tespit edilen 15 şahıs yakalanırken, 403 araç sorgulanmış, 9 araca trafik idari para cezası uygulanmış, 4 araç trafikten men edildi..

Söke İlçe Kaymakamlığından konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada; Yapılan denetimlerde ayrıca,17 şahıs hakkında uyuşturucu madde bulundurmak ve kullanmak suçundan, 2 şahıs hakkında "Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak" suçundan soruşturma başlatılmış, yapılan bu çalışmalarda 19 şahıs yakalanmış, 1 şahıs uyuşturucu madde ticareti suçundan tutuklanırken, 1 şahıs adli kontrol şartıyla serbest kalmıştır.Yine aynı çalışmalar kapsamında; 11,55 gram Metamfetamin Sentetik Uyuşturucu maddesi, 0,70 gram Esrar maddesi, 3 adet ruhsatsız tabanca ve 24 adet tabanca mermisi, 1 adet kuru sıkı tabanca, 1 adet ruhsatsız av tüfeği ele geçirilmiştir. Narkotik şuçlarla etkin ve kararlı mücadelemiz devam etmekte olup, zehir tacirleri ilçemizin hangi sokağında, hangi ücra köşesinde bulunursa bulunsun, onu bulup kanunların verdiği yetkiyle yapılacak tüm işler ve işlemler taviz vermeksizin kararlılıkla yerine getirilecektir.” denildi.

 

Haber: Murat Sülünoğlu

 

Bu haber 411 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz