söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiToyran'a Sazlı'da büyük ilgi…


Toyran’a Sazlı’da büyük ilgi…

 

Başkan Toyran, 31 Mart 2019 yerel seçimleri için ev ve mahalle ziyaretlerine devam ediyor.

Başkan Toyran önceki gün Sazlı Mahallesi sakinlerinin sıcak ilgileriyle karşılaştı… 

Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran’ın samimi, içten, güler yüzlü, doğal, güvenilir, dürüst, cesaretli, saygılı ve halkçı yönetim anlayışıyla, çat kapı ev ziyaretlerinin ardından şimdi de dana önce ilçemizin beldesi olan mahallerimize ziyaretleriyle dikkat çekiyor… 

Başkan Toyran, Söke Belediye Başkanlığı görevini devraldıkları günden bu yana yapılan çalışmaları ve Büyükşehir oluşumu ile birlikte yeni yapılanmanın getirdiklerini anlattı.

Büyükşehir yapılanmasıyla birlikte merkez 8 mahallenin dışında tüzel kişilikleri sona eren 34 köy, 7 belde ile birlikte 49 mahalleye çıkan hizmet ağının genişlediğini belirten Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran; geçiş sürecinde yaşanan sıkıntıların yeni yeni sona erdiğini, benzer sıkıntıları büyükşehir geçişini yaşayan tüm belediyelerin yaşadığını, bu bütçe ile nasıl daha iyi hizmet üretebiliriz, her zaman onu düşündük ve elimizden gelenen en iyisini gerçekleştirdiklerini söyledi.

Büyükşehir ile birlikte tüzel kişiliği son bulan belde ve köylerden Söke Belediyesi’ne aktarılan borç yükünden söz eden Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran; belde ve köylerden gelen borç toplamının 22 milyon TL’ye yakın borcun ödendiğini söyledi. 

Söke Belediyesi toplam merkezde 6 ekiple Söke’nin yol sıkıntısını bitirmek için aralıksız olarak çalışmalarının sürdüğünü dile getiren Toyran, Söke Belediyesi ekipleri 49 mahalleye çıkan hizmet ağıyla yol yenileme çalışmaları kapsamında 1 milyon 500 bin metrekarenin üzerinde yol yapımı gerçekleştiğini belirtti. 

Demokrat Parti (DP) Söke Belediye Başkan Adayı Süleyman Toyran, Sazlı Mahallesinde Narenciye Bahçelerinde vatandaşlarla sohbet etti, sorunlarını dinledi. Kendisine yöneltilen tüm soruları cesurca cevaplayan Toyran, vatandaşlardan destek istedi. Sazlı Mahallesinden olumlu izlenimlerle ayrılan Başkan Toyran, Beraberindeki gönül dostlarıyla esnaf ziyareti yaptı. Çok sayıda Sazlılı vatandaşa tokalaşarak halini hatırını sordu. 

Konuk olduğu mahallelerde talep ve şikayetleri dinleyen DP Söke Belediye Başkan Adayı Süleyman Toyran; sıcak sohbetleriyle halkı şaşırtmaya devam ediyor.  Sazlı Mahalle halkı Süleyman Toyran’ı desteklediğini, tekrar seçildiği takdirde yapacağı hizmetlerin sözünü verdi. 

Daha sonra Sazlı Mahallesindeki diğer kahvelere geçen Süleyman Toyran, mahalle halkı tarafından sevgiyle karşılandı. Toyran, kahvelerdeki vatandaşlardan Sazlı beldesinin sorunlarını ve isteklerini dinledi. Sazlı Mahallesi sakinleri Toyran’a tam destek sözü verdiler. 

Başkan Toyran; “Sazlı’da vatandaşlarımız ile bir araya geldik. Bize sıcak gönüllerini açan hemşehrilerimize teşekkür ediyoruz. Bugün Sazlı Mahallemizde hemşehrilerimizin bize olan ilgisi çok güzeldi. Sazlı’ya da sözümüz var:  “Daha yapacak çok işimiz var... Daha güzel bir Sazlı için halk ile el ele…” şeklide konuştu.

Süleyman Toyran daha sonra kahve ziyaretlerine devam ederek vatandaşlarla sohbet etti. Sazlı mahallesinde esnafın sıkıntılarını da dinledi. Yeni dönem için Sazlı’ya kapalı pazar yeri yapma sözü verdi…

 

İlk Miting Yenicemi’de…

 

Başkan Toyran, ilk mahalle mitingi bugün akşam yapıyor… İlk mitinge Yenicami Mahallesinden başlayan Toyran; “20 Mart Çarşamba bu akşam, saat 20:00'de Yenicami Mahallemizde Karahasan Kahvesi karşısındaki büyük buluşmamıza tüm hemşehrilerimiz davetlidir.” dedi.

 

Haber: Yılmaz Salum

 

Bu haber 311 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz