söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiAkıl ve Zeka Oyunları Aydın İl Şampiyonası ilçemizde yapıldı


Akıl ve Zeka Oyunları Aydın İl Şampiyonası ilçemizde yapıldı

 

Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği Tüm Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu (TAZOF) Söke İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Söke Öğretmenevi Müdürlüğünün organize ettiği Remzi Zeytinoğlu Spor Kulübü Derneği’nin de katkı sunduğu 2019 Akıl ve Zeka Oyunları Aydın İl Şampiyonası 400 sporcunun katılımı ile başladı.

Söke Kaymakamlığı himayelerinde yürütülen, Söke İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Söke Gençlik Hizmetleri İlçe Müdürlüğü, Söke Hacı Halil Paşa İlçe Halk Kütüphanesi Müdürlüğü, Söke Halk Eğitim Müdürlüğü, Söke Öğretmenevi Müdürlüğü, Söke Remzi Zeytinoğlu Gençlik ve Spor Derneği ile Novada AVM’nin paydaşları olduğu Akıl ve Zeka Oyunları projesi kapsamında gerçekleştirilen turnuva da sporcular  il birinciliği için mücadele etti.

Aydın’da ilk kez ve Söke Öğretmenevinde gerçekleşen ve turnuva direktörlüğünü Hülya Emre Yıldız  ve Emine Durgun’un yaptığı turnuvanın açılışına Söke Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, Aydın İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sabri Acar, Söke İlçe Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Yapıcı, Didim İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Akdemir, Söke Hacı Halil Paşa İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Fatih Akbaba, Söke Öğretmenevi Müdürü Hasan Aslan, Söke İlçe Gençlik Hizmetleri Müdürü Ahmet Turan Günen ,Şube Müdürü Erol Barut katıldı. Söke Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu ve Aydın İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sabri Acar’ın açılış hamleleri ile turnuva başladı.

Akıl ve Zeka Oyunları Aydın İl Şampiyonasında  sekiz ayrı branşta yarışan sporculardan branşlarında birinci olanlar 27-28 Nisan 2019 Tarihlerinde Bursa’da yapılacak olan Türkiye  Şampiyonasında Aydın’ı temsil edecekler.

 

Haber: Murat Sülünoğlu

 

 

Bu haber 188 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz