söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiAdaylar sahaya indi gözler yol arkadaşlarında


Adaylar sahaya indi gözler yol arkadaşlarında

“Vatandaşlar mecliste yeni yüzler görmek istiyor…”

 

31 Mart’ta yapılacak olan mahalli seçimlere adım adım yaklaşılırken, Söke belediye başkan adayları sahalara indi. Şimdi gözler beş yıl süreyle ilçe yönetiminde söz sahibi olacak, fikir ve proje üretecek yani Söke için elini taşın altına koyacuk meclis üyelerine çevrildi.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti), Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ve diğer tüm siyasi partilerde meclis üyeliği için yoğun bir başvuru trafiği var… Bu başvuru trafiğinin yanı sıra bu konuda kulis çalışmalarının da hızlanması dikkat çekiyor.

Siyasi partilerin Yüksek Seçim Kurulunca belirlenen takvim doğrultusunda belediye başkan adaylarının yanı sıra belediye meclis üyelerinin isimlerini ilçe seçim kuruluna vermeleri gerekiyor.

Siyasi partiler aday listelerini 19 Şubat’ta seçim kurullarına verecek. Geçici aday listeleri 22 Şubat’ta, kesin aday listeleri 3 Mart’ta ilan edilecek.

Seçim propagandası ve yasakları 21 Mart’ta başlayacak. Seçim propagandası 30 Mart saat 18.00’de sona erecek.

“Vatandaşlar Mecliste Yeni Yüzler Görmek İstiyor…”

Demokrat Parti’den Süleyman Toyran, Millet ittifakı adına Cumhuriyet Halk Partisi’nden  Dt. Levent Tuncel, Cumhur İttifakı adayı Milliyetçi Hareket Partisi adayı M. Beliğ Azbazdar ve Vatan Partisi’nden Mehmet Baydoğan’ın Söke Belediye Başkanlığı için sürdürdükleri çalışmalarının yanı sına yoğun bir tempoda meclis üyesi listelerini de hazırlıyorlar.

Meclis üyesi listelerine daha çok kadın adayın yer alması ve mecliste kadınların yer bulmasına özen gösterilmesini, gençlere de mecliste yer verilmesni isteyen vatandaşlar, öte yandan meclis üyelikleri için yeni yüzler görmek istediklerini dile getirmekteler. Belediye başkan adaylarını da vatandaşların bu yöndeki eleştirilerini dikkate almaları bekleniyor.

 

 

Haber: Yılmaz salum

 

Bu haber 607 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz