söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiCHP Adayı Levent Tuncel'in Aday Tanıtım Toplantısında Çerçioğlu Rüzgarı Esti


CHP Adayı Levent Tuncel’in Aday Tanıtım Toplantısında Çerçioğlu Rüzgarı Esti

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Söke Belediye Başkan Adayı Levent Tuncel’in aday tanıtım toplantısı yapıldı. Toplantıda Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu gövde gösterisi yaptı. Çerçioğlu’na başta partiler olmak üzere vatandaşlar sevgi gösterisinde bulundular.

CHP Belediye Başkan Adayı Tuncel ile birlikte önce otobüsle Söke’yi turlayan Çerçioğlu, vatandaşları selamlayarak gönüllerini aldı.

Beraberinde CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır ile birlikte CHP Söke İlçe Örgütünü ziyaret eden Çerçioğlu, partililerce karşılandı.

 

Partisi merkezine yaptığı kısa ziyaretin ardından beraberinde başkan adayı Levent Tuncel ve  partililerle yaya olarak toplantının yapılacağı Saray Düğün Salonuna geçen Çerçioğlu, yolda vatandaşların selfi tekliflerini geri çevirmedi.

 

Çankır; ”Söke’yi Tuncel ve Çerçioğlu’na Emanet Ediyoruz”

Saray Düğün Salonunda yapılan tanıtım toplantısı CHP İlçe  Başkanı Hüseyin Akkaya’nın konuşması ile başlarken ardından konuşan CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, yaşanılan aday adaylığı sürecinin ardından, aday seçilemeyen  Erkan Polat ve Efgan Ceylan’nın Tuncel’e başarı dilemesine CHP ruhu ile  örtüşmesi  nedeniyle teşekkür etti. Çankır, partilerinin adayı olarak açıklanan Levent Tuncel’in 2014 seçimlerinde de aday adayı olduğunu dikkat çekerek; ”Sayın Levent Tuncel o gün aday olamamıştı ama  küsmedi. CHP de idealleriniz varsa, hedefinize mutlaka ulaşırsınız. Asıl olan CHP sevdasıdır.” dedi..

Çankır, konuşmasında partilerinin Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel’i başta güvenirliği olmak üzere dürüstlüğü,vizyonu ile güvendiğini sözlerine eklerken 2019 yerel seçimleri ile  Söke’yi Levent Tuncel ve Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na emanet ettiklerini dile getirdi.

 

Tuncel; “Trafik ve Otopark Sorunu Çözmek Önceliğimiz”

Söke’deki aday tanıtım toplantısında aday olmasında destek veren, tüm parti  kademelerine, Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ve bölge milletvekillerine teşekkür eden CHP Söke  Belediye Başkan Adayı Levent Tuncel, Söke’nin ilk Belediye Başkanı Ömer Ağa ile başlayan Belediye Başkanlığında isminin de anılmasını çok önemsediğini  söyledi.

Söke’de yaşayan biri olarak kentin ve yörenin sorunlarını çok iyi bildiğini söyleyen Tuncel; ”İnsan odaklı, çağdaş bir kent inşa etmek için yola çıktık. Bu süreçte tüm örgütümüzle çalmadık kapı, girmedik ev bırakmayacağız. Akıtacağımız alın terimizin karşılığını alacağımıza inanıyorum.” dedi. 

Tuncel, seçilmesi halinde bazı projeleri ni de paylaşırken; ”Söke’nin öncelikli sorunun başında oto park ve trafik. Büyükşehir ile birlikte hayata Söke’de biri açık olmak üzere iki adet oto park hayata geçirirelerk trafik yükünü azaltacağız. Söke kapalı yüzme havuzu, otogar ve kültür sarayı birkaç projelerimiz. Önümüzdeki günlerde sırasıyla diğer projelerimizi de paylaşacağım.” dedi.

 

Çerçioğlu; ”Söke’ye Beş Yılda 108 Milyonluk Yatırım Yaptık”

Söke’ye son beş yılda 108 milyonluk yatırım yaptıklarını söyleyen Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu; ”Bu yatırımı üç katına çıkaracağız. Burdan tüm Söke’ye müjde vermek istiyorum; Söke’nin acil ihtiyacı olan otogar. Çevre yolu üzerinde arazimizi kamulaştırdık. Projemiz de hazır merkezi hükümetin karaları doğrultusunda şu anda ihaleye  çıkamıyoruz. İhaleler açıldığında hemen çıkacağız.”dedi.

Çerçioğlu, AYBA Sağlık Hizmetlerinin yasaklanmasını da eleştirerek; ”AYBA Sayesinde Aydın’da kimse soğuktan üşümüyor, kimse yatağına aç yatmıyor. Sosyal Belediyecilkte Türkiye’de ilk belediyeler arasında olduğumuzu düşünüyorum. Ama insanlarımız rahat etsin diye kurulan  AYBA da Sağlık hizmetleri ruhsat yok gerekçesiyle yasaklandı. AYBA konusunda birileri topu taça atıyor. Bizim ruhsatta bir eksiğimiz yok, bir an önce şu ruhsatı verin.” şeklinde konuşan Çerçioğlu, yerel seçimlere az süre kaldığını da dikkat çekerek örgütten gerekirse evlerini, iş yerlerini unutarak çok çalışmalarını istedi.

 

CHP Söke Belediye Başkan Adayı Levent Tuncel’in aday tanıtım toplantısına CHP eski milletvekili Mehmet Semerci,Hilmi Ziya Postacı, İl Başkanı Ali Çankır, Efeler Belediye Başkan adayı Fatih Atay, Kuşadası adayı Ömer Günel, Didim adayı Deniz Atabay, Bozdoğan adayı Tümer Apaydın, Sultanhisar adayı Osman Yıldırım, Karacasu adayı Mustafa Büyükyapıcı, Karpuzlu adayı Tuğrul Ozan, Çine adayı Enver Salih Dincer, Germencik Fuat Öndeş, Yenipazar adayı Mehmet Yüsran Erden, Koçarlı adayı Mutlu Öztürk ve önceki dönem Söke Belediye Başkanı Necdet Özekmekçi ile çok sayıda partili katıldı.

 

Haber: Murat Sülünoğlu

 

Bu haber 646 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz