söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiSöke Ziraat Odası'nda seçim heyecanı


Söke Ziraat Odası’nda seçim heyecanı

Kocabaş ve Tanyeri üç yıl aradan sonra bir kez daha yarışacaklar…

 

Söke Ziraat Odası delege seçimlerinin ardından 49 delegenin ilk meclisi toplantısı 2 Şubat cumartesi günü yapılacak…

Mevcut oda başkan M. Kemal Kocabaş ve son dönemlerdeki rakibi Mustafa Tanyeri üç yıl aradan sonra bir kez daha Söke Ziraat Odası Başkanlığı için yarışacaklar…

İlçemizde 1 Aralık cumartesi günü yapılan delege seçimlerinin ardından seçilen delegeler bu kez kendi aralarında yönetimi seçmenin heyecanını yaşıyor. 2 Şubat cumartesi günü Söke Ziraat Odası Salonunda yapılacak olan delegelerin yeni yönetim seçimlerinde üç yıl önce olduğu gibi yine başkanlığa aday olan mevcut başkan Kemal Kocabaş ile Pamukçular Mahalle Muhtarı Mustafa Tanyeri arasında çekişmeli geçmesi bekleniyor. Daha önce başkanlığa adaylığını açıklayan Cumhuriyet Mahallesi delegesi Hasan Gök’ün başkan adaylığı ise belirsizliğini koruduğu öğrenildi.

Aralık ayında yapılan delege seçimlerinde üyelerin desteğini alan 49 Söke Ziraat Odası delegesi 2 Şubat’ta yapılacak olan yönetim kurulu, meclisi başkanı, başkan yardımcılığı görevleri için şimdiden yoğun kulis çalışmalarını hızlandırdı.

Yeniden yönetime talip olan mevcut başkan Kemal Kocabaş geçtiğimiz günlerde bir grup delege ile Serçin Mahallesinde yemekli toplantıda  bir araya gelmesinin ardından diğer başkan adayı Mustafa Tanyeri de Güllübahçe Turunçlar’da bir grup delegelerle yemekli toplantıda buluştu. Tanyeri’nin yemekli toplantısına başkan adaylarından Hasan Gök’ün yanı sıra Sarıkemer delege adayı olan ancak seçilemeyen  Muzaffer Kovancı’nın da yer alması dikkat çekti.

“Üç Yıl Önceki Seçim Sonrası Başkanlık Kura İle Belirlenmişti”

2 Ocak 2015 tarihinde yapılan Söke Ziraat Odası seçimlerinde 50 delegenin ilk meclisi toplantısında yapılan görev dağılımı seçimlerinde Kemal Kocabaş ve Mustafa Tanyeri’ye 25’er oy eşit çıkması üzerinde yaşanılan süreçte 6 Şubat 2015 Tarihinde ilçe seçim kurulu huzurunda  yapılan kura çekiminde şans Kemal Kocabaş’a gülmüştü.

Haber: Murat Sülünoğlu

 

Bu haber 601 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz