söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiSöke Lisesi Eski Mezunları Sömestre Buluşmasına Hazırlanıyor


Söke Lisesi Eski Mezunları Sömestre Buluşmasına Hazırlanıyor

 

Söke Lisesi’nin eski mezunlarının geleneksel hale getirdikleri ‘Sömestre Buluşması’ bu yıl 19 Ocak 2019 Cumartesi akşamı gerçekleşecek.

Okulun eski mezunlarından Nejla Baştuğ’un girişimleri ile ilk kez 30 Ocak 2010 yılında Söke Öğretmen Evinde  düzenlenen gecede bir araya gelen okulun 1975-78 dönem eski mezunları aralıksız olarak on yıldır her sömestre tatilinde bir araya gelerek hasret giderip eski günlerini yad etmekteler.

Söke’nin önceki dönem Belediye Başkanı Necdet Özekmekçi, Didim önceki dönem Belediye Başkanı Mümin Kamacı, Kuşadası Belediye Başkan Yardımcılarından Mehmet Zeki Fidandal, Güzelçamlı eski Belediye Başkanı Özkal Yüksel, TRT Türk Halk Müziği Sanatçıları Saime Cantürk, Hüseyin Yaltırık’ın aralarında bulunduğu farklı meslek gruplarından oluşan mezunlar bire yandan dönem arkadaşları ile bir yandan da öğretmenleri ile yılda bir kez bir araya  gelmenin heyecan ve  mutluluğunu yaşamaktalar.

Bu yıl Kuşadası’nda Çevre Yolu üzerinde bulunan Seaviem Otel’de yapılacak olan geceye diğer dönem mezunların da davetli olduğunu söyleyen tertip komitesi başkanı Nejla Baştuğ; ”Yetişme çağımızın en güzel günlerin olan Söke Lisesi günlerimizde aynı sıraları aynı sınıfları, aynı koridorları paylaştığımız arkadaşlarımızla, öğretmenlerimizle çok güzel günler geçirdik, geride güzel anılarımız  kaldı. Yıllar sonra bir araya  gelmek hepimizi heyecanlandırıyor” dedi.

 

Haber: İbrahim Özgezici

 

Bu haber 509 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz