söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiSöke hafta sonunu spor ve doğa ile iç içe geçirecek


Söke hafta sonunu spor ve doğa ile iç içe geçirecek

 

Söke hafta sonunu başta futbol olmak üzere, voleybol, doğa yürüyüşleri, bisiklet turları ile sporla dolu dolu yaşayacak.

Önümüzdeki haftadan itibaren yağışlı ve ardından havaların da soğumasıyla yavaş yavaş kışı hissetmeye başlayacak olan Söke’liler hafta sonunda sporla dolu dolu günler yaşayacaklar.

“Yarın Ata’ya Saygı Bisiklet Turu Cumhuriyet Meydanından Başlayacak”

10 Kasım Atatürk’ü Anma Etkinlikleri kapsamında; Söke Cafer Efe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü himayesinde; Sabah Yıldızları Spor Kulübü, Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü ve Ay Yıldız Doğa Sporları Kulübü işbirliği ile 10 Kasım Cumartesi günü saat: 14:00’de Cumhuriyet Meydanından başlayıp, Yenikent, Hastane yolu ve Aydın Caddesi güzergahında 100 kişilik bisiklet ile birlikte ‘’Ataya Saygı Bisiklet Turu’’ düzenlenecek.

“Amatör Futbolda Heyecan Yaşanılacak”

Yarın Söke Yan Sahasında saat 12.00’de Sökespor-Sökegücü U-17 takımları arasında yerel derbi heyecanı yaşanılacak. Bu maçın ardından da saat 14.00’de başlayacak olan karşılaşmada ise Birinci Amatör Küme temsilcilerimizden Söke Gençlikspor-Kuşdası 1922 karşı karşıya  gelecek. Birinci Amatör Küme de bir başka temsilcimiz Sökegücü isesaat 14.00’de Germencik deplasmanında Güzelçamlı Belediyespor ile karşılaşacak.

“Sökespor Serinhisarspor’u Konuk Edecek”

Son haftalarda ardı ardına aldığı galibiyetlerle zirvede kendine yer bulan Sökespor, Denizli temsilcisi Serinhizarspor’u konuk edecek. Saat 14.00’de başlayacak olan karşılaşmaya taraftarların ve futbolseverlerin büyük ilgi göstermeleri bekleniyor.

“Filenin Sultanları Antalya Kepez Belediyespor’u Ağırlayacak”

Bu sezon TVF 2. Lig Kadınlar 3. Grupta mücadele eden temsilcimiz Söke Voleybol takımı Söke Kapalı Spor Salonunda saat 16.00’da başlayacak olan maçta Antalya temsilcisi Kepez Belediyespor’u konuk edecek. Sökespor’un maçının hemen bitiminde başlayacak olan maçta ekibimiz galibiyet arayacak.

“Doğa Severler Güneşli Pazar Gününü Değerlendirecekler”

Doğa Yürüyüş sezonun başlaması ile Ekim ayı başlarında başlayan doğa  yürüyüş gruplarının etkinliklerine ilgi her geçen hafta artarken bu hafta sonu doğa severler yine kendilerini doğanın kucağına bırakacaklar.

“Söke Belediyesi Doğa Yürüyüş Grubu Bafa Gölü Kıysında Koca Ormana Yürüyecek”

Söke Belediyesinin ‘Mahalleden Mahalleye Yürüyoruz’ Doğa Yürüyüş Etkinliğinde bu Pazar Bafa Gölü kıyısında Milas sınırları içerisinde kalan Koca Orman Bölgesinde yürünülecek. Saat sabah 08.00’de Hükümet Meydanından hareket edecek olan yürüyüş grubu Koca Ormanın gizemli bölgesinde gün boyu yürüdükten sonra yürüyüşü Çeri’nin yerinde noktalayacaklar. Ata’ya  Saygı Doğa Yürüyüşüne katılan doğa severler ayrıca bölgedeki tarihi kalenin yanı sıra Bafa Gölü içinde kalan ‘Kahve Asar’ı Adasını da yakından görme fırsatı bulacaklar.  

“Sizdağ Doğa Severleri Doğanbey-Şarlak Parkurunda Rehberlik Yapacak”

11 Kasım 2018 Pazar Günü Söke İzcilik Dağcılık ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Rasim Yavuzyılmaz başkanlığında Söke İzci Gurupları (saat 8:30 da Söke’den hareket-15:00 dönüş) Doğanbey – Şarlak arası “Atatürk’ün İzinde Dağ Yürüyüşü” yapılacak. Ayrıca Söke İzcilik Dağcılık ve Spor Kulübünce Doğanbey-Atatepe bölgesi yürüyüşü düzenlenecek.

“Ayyıldız Doğa Yürüyüş Grubu Sultanhisarda Yürüyecek”

Söke’nin bir başka Doğa Yürüyüş Grubu olan Ayyıldız Kulübünce düzenlenen etkinlikte pazar günü Sultanhisar’da Nysa Antik Kenti parkuru yürünülecek. Grubun hareket saati 08.30…

 

Haber: Yılmaz Salum

 

Bu haber 600 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz