söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiİlçemizde Aliya İzzetbegoviç Paneli Gerçekleştirilecek


İlçemizde Aliya İzzetbegoviç Paneli Gerçekleştirilecek

 

Bosna Hersek’in Efsane Lideri Aliya İzzetbegoviç 26 Kasım’da Söke’de yapılacak olan panelde anılacak.

19 Ekim 2003 yılında vefat eden Bosna Hersek’in efsane lideri Aliya İzzetbegoviç, geçtiğimiz nisan ayında Aydın ve Muğla’da düzenlenen paneller hafızalarda iz bırakırken bu panellerin geleneksel hale getirilmesi için çalışmalar başlatıldı.

Aydın Boşnaklar Derneği ve Aydın Adnan Menderes Üniversitesi iş birliği ile gerçekleştirilecek olan panel de Bosna Hersek İlişkileri ve Aliya İzzetbegoviç anlatılacak.

Aydın Boşnaklar Derneği Başkanı Yüksel Mergen beraberinde Söke Boşnak Dernekleri Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Söke yöneticilerinden İbrahim Özgeçen ve Meryem Gencer Yanık ile birlikte ilçe kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu ve Belediye Başkanı Süleyman Toyran’ı makamında ziyaret etti. Dernek Başkanı Mergen 10 Nisan da Söke de yapılan panelden çok olumlu sonuçlar alındığını söyleyerek; ”ADÜ İşletme Fakültesi ile birlikte Konferans Salonunda yapacağımız panelin heyecanını şimdiden yaşıyoruz.Bu konuda sayın Dekanımız Prof. Dr. Neval Genç bizlere ciddi destek olmakta” dedi.

Kaymakam Kurtbeyoğlu düzenlenecek olan panele her türlü desteğe hazır olduklarını dile getirirken bir destek de Belediye Başkanı Süleyman Toyran’dan geldi.

 

Haber:  İbrahim Özgezici

 

Bu haber 311 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz