söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiİyi Partili Çelikez; “Söke Mimarlık Fakültesi Ne Zaman Açılacak?”


İyi Partili Çelikez; “Söke Mimarlık Fakültesi Ne Zaman Açılacak?”

 

Mimarlık ve Tasarım Fakültesi binasının Söke’nin kurum ve kuruluşları ile vatandaşların katkılarıyla iki yıl önce tamamlandığını hatırlatan Çağlar Çelikez; iktidar partisinin milletvekillerini konuyla ilgili çalışmaya davet etti.

Çelikez açıklamasında; “Her nedense ADÜ rektörünün Söke’ye karşı olan tutumu devam ediyor ama iktidar partisi AKP’den milletvekili seçilenler bu konunun çözülmesini gündeme getirmiyor. İktidar partisi olan AKP milletvekillerinin bu konu da güçleri yetmiyor mu?” dedi.

 

Söke Mimarlık ve Tasarım Fakültesi’nin bu sene de üniversite tercih rehberinde yer almadığı için öğrenci almadığı ve öğretime geçemeyişini değerlendiren İYİ Parti Söke İlçe Başkanı Çağlar Çelikez, basın açıklamsı yaptı.

Söke Mimarlık ve Tasarım Fakültesi binasının Söke’de yüksek öğretim konusunda duyarlı kuruluşlar olan Ticaret Odası, Ticaret Borsası, Esnaf Odaları, Söke Belediyesi ve STK’ların katkılarıyla 2 yıl önce tamamlandığını belirten İYİ Parti Söke İlçe Başkanı Çağlar Çelikez; “Yayınlanan kararname gereği ayrıca hükmü şahsiyet de kazanmış olan Söke Mimarlık ve Tasarım Fakültesi maalesef bu sene de üniversite tercih rehberinde yer almadığı için öğrenci alamıyor ve öğretime geçemiyor. Söke Mimarlık ve Tasarım  Fakültesi açılamamasının yanında 4 yıllık Hemşirelik Fakültesi Aydın’a taşındı. Üniversite ve yüksek okulların bir şehre kattığı değerler ortadayken bu konularda gereken hassasiyet gösterilmemiştir. Her nedense ADÜ Rektörünün Söke’ye karşı olan tutumu devam ediyor, ama iktidar partisi AKP‘den milletvekili seçilenler bu konunun çözülmesini gündeme getirmiyor. İktidar partisi olan AKP milletvekillerinin bu konu da güçleri yetmiyor mu? Bu konuda Söke adına İyi Parti ilçe teşkilatı olarak konun takipçisi olacağız.” dedi.

Ayrıca, bugün ‘’Milli Sınırılar İçerisinde Vatan Bir Bütündür Bölünemez’’ Kararı ile Türkiye Cumhuriyeti’nin Temellerinin Atıldığı Sivas Kongresinin 99. Yıldönümü olduğunu hatırlatan İYİ Parti Söke İlçe Başkanı Çağlar Çelikez, “Sivas Kongresinin 99. Yıldönümünde Mustafa Kemal Atatürk ve Kongre Hayetini saygı ve şükranla anıyoruz.” dedi.

 

Bu haber 944 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz