söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiSöke Müzesi Yabancı Konukların da Gözdesi Oldu


Söke Müzesi Yabancı Konukların da Gözdesi Oldu

 

Yıl başından bu yana ziyaretçi sayısı üç bine ulaşan Söke Fatma Suat Orhon Müze ve Sanat Evi yerli ve yabancı ziyaretçilerin gözdesi oldu.

Kış aylarında genelde öğrenci ve yöreden gelen ziyaretçileri ağırlayan Söke Fatma Suat Orhon Müzesi,yaz sezonun gelmesiyle ilçeye gelen yabancı konuklarında gözde ziyaret merkezlerinden biri oldu.

26 Mayıs 2017 Tarihinde açılan Söke  Belediyesi Fatma  Suat Orhon Müze ve Sanat Evi, her geçen gün ziyaretçilerin ilgisini çekmeye devam ederken, geçtiğimiz gün ilçemize ziyarete gelen Bosna Hersek ve İngiliz konukları ağırladı.

Söke ve yöresinin geçmişin izlerini taşıyan objelerle zenginleştirilerek etnografya müzesine dönüşen Fatma Suat Orhon Müzesi, Söke’nin kültürel tanımına ciddi katkısı ile dikkat çekiyor.

Müze sorumlusu Cevdet Üzüm’ün özverili çalışmaları, gönüllü bağışçıların bağışladığı eserlerle, Söke’nin geçmiş tarihini geleceğe taşıyan müze, yetli yabancı tüm ziyaretçilerinden tam not alıyor…

Gerek bağışçıların, gerekse ziyaretçilerin ilgisinden memnun olduklarını dile getiren Belediye Başkanı Süleyman Toyran; ”Bölgemize gelen ziyaretçilerin gezi programlarına müzemize ziyareti de dahil ettiklerini öğrendik. Ocak ayından bu yana farklı yörelerden yaklaşık 3 bin ziyaretçi müzemize konuk oldu. Şu ana kadar müzemize olan ziyaretçi ilgisi beklentilerimizin üzerinde olması bizleri daha da memnun ediyor. Bundan sonra müze çalışmalarına daha çok ağırlık vererek ilçemizin bir kaç yerinde müzeler oluşturmayı hedefliyoruz…” şeklinde konuştu.

 

Haber: Murat Sülünoğlu

 

Bu haber 308 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz