söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiSöke Ovasında sezonun ilk pamuğu hasat edildi…


Söke Ovasında sezonun ilk pamuğu hasat edildi…

Sezonun İlk Pamuğu Sembolik Fiyatla Satıldı

 

Tuzburgazı  sakini pamuk üreticilerinden İbrahim Çörtük tarafından yetiştirilen Söke Ovasının ilk pamuğu kilosu 60 TL’den Akgünler Çırçır İşletmesi tarafından satın alındı.

Türkiyenin önemli pamuk anbarlarından olan Söke  Ovasında  sezonun ilk kütlü  pamuğu yetiştirilerek kilosu 60 TL’gibi sembolik fiyatla satıldı.

Sezonun ilk pamuğu Güllübahçe’de faaliyet gösteren Akgünler Çırçır İşletmesine getirilirken, çırçır işletme sahibi Cengiz Akgün ilk pamuğun kilosunu 60 TL’den satın aldı. İlk pamuğun üretilmesi ile  ilgili Akgünler Çırçır  İşletmesinde  düzenlenen törene  Söke  Ziraat Odası Başkanı Kemal Kocabaş, Meclis Başkanı Yılmaz Özel, Başkan Yardımcısı Mümin Meydan ve yöre çiftçileri de katılıdı.

Söke Ovasında bu sezon yaklaşık 370 bin dekar  pamuk ekiminin yapıldığını söyleyen Söke  Ziraat Odası Başkanı Kemal Kocabaş, ilk ürünü yetiştiren İbrahim Çörtük’ü kutlarken; ”Pamuk üretiminde  maliyetlerimiz girdilerimiz here geçen gün artarken bu sezon olumsuz  iklim koşullarının meydana getirdiği sonuçlarla da mücadele etmek zorunda kaldık. Pamukta  fiyat beklentimiz en az 6 TL’den satılması. İnşallah bereketli bir sezon yaşarız” dedi.

Yaklaşık 200 kilo ilk ürün pamuğu alan çırçır işletme sahibi Cengiz  Akgün de ilk ürünü almaktan duyduğu memnuniyetini dile getirirken çiftçinin desteklenmesinden yana  olduğunu dile getirdi.

 

Bu haber 602 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz