söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiAydın'ın 11 Yıllık Bakanlık Özlemi Sona Erdi…


Aydın’ın 11 Yıllık Bakanlık Özlemi Sona Erdi…

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni kabinede Aydınlı Zehra Zümrüt Selçuk’u Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı olarak açıkladı…

 

Aydınlı eski Bakanlardan Atilla Koç’un kızı Zehra Zümrüt Selçuk’un önceki akşam Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığı görevine seçilmesi, Aydın’da heyecan yaratmıştı. Fatma Betül Sayan Kaya'dan görevi devralan Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı olarak görevlendirilen Zehra Zümrüt Selçuk’un devir teslim töreninde, Aydınlı milletvekilleri Mustafa Savaş, Bekir Kuvvet Erim, Metin Yavuz ve Rıza Posacı da yalnız bırakmadı.

11 yıl önce Kültür ve Turizm Bakanı olan Babası Atilla Koç’tan bu yana Aydın’ın bakan özlemini sona erdiren yeni Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un yeni Türkiye’nin ilk bakanlarının arasında yer alması Aydın genelinde olumlu yankı uyandırdı.

Çiçeği burnunda yeni bakanı Aydınlı Ak Partili vekiller Mustafa  Savaş,  Bekir Kuvvet Erim, Metin Yavuz ve Rıza Postacı ilk gününde yalnız  bırakmayıp heyecanına ortak oldular…

Savaş; ”Büyük ve Yeni Türkiye yolunda Aydın Bakanlık gibi önemli bir makamla ödüllendirilmiştir.”

AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, yeni Bakan Zehra Zümrüt Selçuk’a başarı dilerken, Büyük ve Yeni Türkiye yolunda Aydın Bakanlık gibi önemli bir makamla ödüllendirilmiştir.” dedi.

Savaş; ”Müjdelemek isterim ki Aydın ve Aydınlı hemşehrilerimiz hak ettiği değerlere bir adım daha yaklaşmış durumdadır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile birlikte Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde devletimiz milletiyle el ele vererek devletimizi daha güçlü kılmaya ve milletimizin de refah seviyesini muasır medeniyetler seviyesinin de üzerine bir seviyeye taşımaya kararlıdır.

Bizler de AK Parti Aydın Milletvekilleri olarak Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanımız Sayın Zehra Zümrüt Selçuk ile birlikte ilimizin kalkınması için gece gündüz birlikte bir mesai ortaya koyarak üzerimize düşen görevi layıkıyla yerine getirme çabası içerisinde olacağız. Aydın marka bir şehir olmaya, Aydınlı hemşehrilerimiz de milletçe yaşanacak kalkınma hamlesinden hak ettikleri payı almaya başlamıştır. Bu vesileyle yeni Bakanlar Kurulu Kabinemizin vatanımıza milletimize ve devletimize hayırlı olmasını diliyor, tüm kabine üyelerimizle birlikte Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanımız Sayın Zehra Zümrüt Selçuk'a bu ulvi görevlerinde başarılar diliyorum.” dedi.

 

AK Parti Söke İlçe Başkanı Namık Yıldırım; ”Bakanımız Bizim İçin Güzel Bir Sürpriz Oldu”

Eski Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç’un kızı Zehra Zümrüt Selçuk’un Çalışma ve Sosyal Hizmetler Aile Bakanı olmasının kendileri için güzel bir sürpriz olduğunu dile getiren AK Parti Söke İlçe Başkanı Namık Yıldırım; ”Sayın Bakanımız Atilla Koç’un Aydın’a yaptığı hizmetler ortada. Kızı Sayın Bakanımız Zehra Zümrüt Selçuk Hanımefendi de bir yandan babasının bölgemizde yarım kalan projelerini tamamlanmasına öncülük yapacağına bir yandan da AK partili dört vekilimizle Aydınımıza önemli hizmetlere katkı yapacağına inanıyor, başarılar diliyoruz.” dedi.

 

Haber: İbrahim Özgezici

 

Bu haber 509 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz