söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiFaik Kocagöz Caddesi kısa zamanda tamamlanacak…


Faik Kocagöz Caddesi kısa zamanda tamamlanacak…

 

Söke'de asfaltlanmadık sokak ve cadde kalmayacak diyen Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu verdiği sözü yerine getirmeye devam ediyor. Başkan Çerçioğlu'nun verdiği talimat doğrultusunda Söke'nin hastane bağlantısını sağlayan Faik Kocagöz Caddesi kısa zamanda sıcak asfaltlanarak Sökelilerin hizmetine sunulacak. 

Aydın'ın önemli ilçelerinden biri olan Söke'nin Yenicekent Mahallesi'nin en işlek caddelerinden olan Faik Kocagöz Caddesi'nde vatandaşların beklediği çalışma başladı. Başkan Çerçioğlu Söke'ye yeni bir yol daha kazandırarak trafiği rahatlatacak önemli bir adım attı. 

 

Dikici: “Çok Mutluyuz, Başkanımıza Teşekkür Ediyoruz”

Yenikent Muhtarı Mehmet Dikici, yolun açılmasından dolayı Yenikent Mahallesi olarak çok mutlu olduklarını belirterek, yaklaşık 4 - 5 bin aracın kullandığı bir yol olduğunu ifade etti. Dikici sözlerini şöyle sürdürdü, Faik Kocagöz caddesinin açılması demek bu trafiği rahatlatmak demek. Yapılması bizim için çok iyi oldu. Buradan Belediye başkanımız Özlem Çerçioğlu’na çok teşekkür ediyoruz. Biz kendilerinden ne talep ediyorsak yapılıyor. Yapılmayan birşeyimiz kalmadı.

 

Akkentli: “Başkanımız Söke'ye Yeni Bir Yol Kazandırdı”

Söke'ye yapılan tüm hizmetleri yerinde takip eden Aydın Büyükşehir Belediyesi Bölge Koordinatörü Fatih Akkentli yapılan çalışma ile ilgili bilgi verdi. Faik Kocagöz Caddesi'nin Söke'nin hastane bağlantısı sağlayan önemli bir cadde olduğunu dile getiren Akkentli, vatandaşların da bu bölgede önemli yatırımlar yaptığını anlattı. Akkentli, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Özlem Çerçioğlu'nun talimatlarıyla Söke'nin merkezindeki yolları asfaltlamaya devam ediyoruz. Bu yolu iş makinalarıyla sıfırdan açtık 

daha önce kullanılmıyordu. Üst bölüm kullanılıyordu. İmar planında üst bölüm yol olarak geçmiyor. Büyükşehir ekipleri orada da düzenleme çalışmaları yapıyor. Hareketlenen bir bölge burası. En geniş caddemizi hizmete açacağız kaldırım çalışmalarımızda olacak. İyi oldu gerçekten. Albayrak, Muradiye caddelerinden sonra bu caddeyi sıfırdan yapmak. Hani derler ya 'Ya yeni yol bulacaksın ya yeni yol açacaksın'

Sayın başkanımız Söke'ye yeni bir yol kazandırdı. Hastane bağlantısı önemli bir yoldu. Büyük bir çalışma yürttük. Sayın başkanımız an an takip etti. En hızlı bir şekilde cafenizi Söke’ye kazandırdık. ”dediler.

Caddenin çok güze olduğunu belirten vatandaşlar “ uzun süre yolun sağında solunda çalıştılar. Beton döktüler kepçeler kamyonlar iş makinaları çalıştı. Ne oluyor ne ortaya çıkacak diye baktık bekledik. Sonrasında sıcak asfalt kaplanınca muhteşem bir eser çıktı Ortaya. Hani derler ya yaparsa topuklu Efe yapar diye çok doğru bir söz. Kaldırım yapılıyor orta refüj yapılıyor. Çok hızlı çalışılıyor. Çerçioğlu’na çok teşekkür ediyorum.

 

Haber: Murat Sülünoğlu

 

Bu haber 429 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz