söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiEge'li Ticaret Odası Başkanları Ankara'da Tarihe Tanıklık Etti


Ege’li Ticaret Odası Başkanları Ankara’da Tarihe Tanıklık Etti

 

Aralarında Söke Ticaret Odası Başkanı Haluk Kutlay’ın da bulunduğu Ege’nin Ticaret Odası Başkanları önceki gün Ankarada yapılan Cumhurbaşkanlığına Geçiş Sistemi törenine  katılarak Yeni Türkiye’nin ilk gününe tanıklık ettiler. 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın ev sahipliğinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde  yapılan Şehit yakınları ve gaziler, STK temsilcileri, akademisyenler, iş ve sanat dünyasından isimler, devlet erkanı ve yabancı liderlerin katıldığı, Nobel ödüllü Prof. Dr. Aziz Sancar ve Prof. Dr. Murat Günel de Külliye’deki törene davet edilen isimler arasında yer aldı. Devlet protokolünün tamamı Külliye’deki törene davet edilirken törene  Egeli Ticaret Odası Başkanları da davet edilmişti.

 

Rusya, Bulgaristan, Macaristan, Senegal, Filistin, Kuveyt, Gürcistan, Ukrayna, Makedonya, Bosna Hersek, Pakistan, Somali, Azerbaycan, Kırgızistan, Venezuela, Kazakistan gibi ülkeler dahil 50’ye yakın ülke devlet başkanı, meclis başkanı, başbakan düzeyinde temsil edildiği törene en uzaktan gelen konuk ise Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro olmuştu.

 

‘Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine Geçiş Töreni’ Tire, Aliağa, Menemen, Bergama, Selçuk, Bayındır ve Ödemiş Ticaret Odaları Yönetim Kurulu Başkanlarıyla birlikte  katılan Söke Ticaret Odası Başkanı Haluk Kutlay ilçemize döndü.

 

Haber: Yılmaz Salum

 

Bu haber 231 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz