söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiSÖKE'NİN AB EĞİTİM PROJESİNİN HAZIRLIK ÇALIŞMALARINI YAPAN YABANCI KONUKLARI VARDI...


Söke Cumhuriyet Anadolu Lisesi yabancı konuklarını ağırlıyor.
Avrupa Birliği eğitim projeleri arasında yer alan ‘Göçmen Eğitimi Projesi’nin Söke’deki koordinatör okulu Cumhuriyet Anadolu Lisesi yabancı konuklarını ağırlıyor.
Proje kapsamında ön hazırlık çalışması yapmak üzere Söke’ye gelen İtalyan, Alman ve Fransız öğretmenler Söke’de çeşitli ziyaretlerde bulunarak bilgiler aldılar. İlk olarak ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nü ziyaret eden yabancı konuklar Söke Belediyesi ve Söke Ticaret Odası’na da ziyarette bulundular. Söke Cumhuriyet Anadolu Lisesi Müdürü Levent Yıldız ve okulun proje koordinatör öğretmenlerinin de bulunduğu ziyaretlerde konuklara Söke tanıtıldı. Hazırlık çalışması yapılan projenin Ağustos ayında kabul edilmesi beklenirken, daha sonrasında 2 yıl çalışmaları devam edecek projenin 2013 yılında sona ermesi planlanıyor.
Yabancı konukların Söke Belediyesi ziyaretinde heyeti Söke Belediye Başkan yardımcısı Levent Tuna karşılarken; Levent Tuna konuklara Söke’yi tanıtan kitaplar ve çeşitli hediyeler takdim etti. Başkan Yardımcısı Levent Tuna, “Yurt dışından gelen konukları ağırlamaktan mutluluk duyduk. Okullarımızın içinde yer aldıkları projelere elimizden gelen katkıyı sağlamaya çalışıyoruz. Projede emeği olan tüm eğitimcilerimize başarılar diliyorum” dedi.
 

Bu haber 2226 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz