söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiKarataş'tan sürücülere uyarı...


Karataş'tan sürücülere uyarı...

 

"Vatandaşlarımız bayram seyahatlerini olabildiğince toplu taşıma araçları ile yapmalı"

 

Söke Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Refik Karataş'tan Ramazan Bayramı öncesi sürücülere uyarı geldi.

Ramazan Bayramı tatili ile birlikte yollarda trafiğin arttığını ve bayram boyunca yoğunluğun devam etmesinin beklendiğini belirterek yola çıkacak sürücüleri uyardı. 

Bayramlarda trafik kazası oranlarının normal zamanlara göre arttığını belirten Söke Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Refik Karataş, sürücüleri uyararak, "Vatandaşlarımız bayram seyahatlerini olabildiğince toplu taşıma araçları ile yapmalı, karayollarında trafik kurallarına daha çok önem vermelidir. Uzun yolculuklarda sık sık mola verilmeli." dedi.

Hava sıcaklığının yorgunluğun artmasına ve dikkat dağınıklığına da neden olduğunu belirten Karataş, yola çıkacakların öncelikle dinlenmiş vaziyette ve havanın serin olduğu saatleri tercih etmesini uzun yolculuk yapanların ise iki saate bir mutlaka mola vermesini önerdi.

Bayram dönemlerinde yaşanan trafik kazalarının normal dönemlere göre çok fazla olduğunu hatırlatan Başkan Karataş, vatandaşlarımızın bayram trafiğinde daha dikkatli olmaları için uyardı. 

Ramazan Bayramı'nın yaz tatiline denk gelmesi nedeniyle hareketin daha yoğun olmasının beklendiğini belirten Karataş; "Ramazan Bayramı'nın yaz aylarına gelmesiyle trafikte iki kat daha dikkatli olunmalıdır. Yağışlı ve sıcak havalara ülke genelinde dikkat edilmelidir. Yağışlı havalarda direksiyon hakimiyetine oldukça dikkat edilmelidir. Aşırı sıcak havalarda ise asfalt erimesi gibi durumlarla karşılaşılabilir ya da yol yapım çalışmalarına denk gelinebilir. Bayram seyahetleri olabildiğince toplu taşıma araçları ile yapılmalıdır. Yolculuk esnasında en fazla iki saatte bir mola verilmelidir. Şeker bayramınızı acı şekilde noktalamayın. Trafik kurallarına uymak, aracın yazlık bakımlarını yaptırmak, özellikle emniyet kemeri takmak, uyarı levhalarını takip etmek gibi davranışlar bayramınızın acı kazalarla geçmesini büyük ölçüde engeller. Trafik kazalarına bakıldığında 3 kazadan birinin aşırı hızdan olduğu görülmektedir, onun için lütfen sürat yapmayın, yeni araçların hızından değil konforundan faydalanalım, bayramınız zehir olmasın." diye konuştu.

Başkan Karataş; Bu vesileyle kazasız belasız hayırlı bir bayram geçirmemiz temennisinde bulundu.

 

Haber: Yılmaz Salum

 

Bu haber 375 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz