söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiSÖKE DE HAFTA SONU 5 BİN 303 ADAY KPSS SINAVINA GİRECEK


Söke MYO Müdürü Sabiha Işık 28 Kasım Pazar günü yapılacak olan sınavda KPSS ile ilgili yeni kuralların geçerli olduğunu hatırlatarak adaylardan mağdur olmamaları için bu kurallara uymalarını istedi.

KPSS, 2 milyon lise ve yaklaşık 500 bin ön lisans mezunu adayın katılımıyla pazar günü sabah ve öğleden sonra olmak üzere 2 ayrı oturumda yapılacak. ÖSYM’den yapılan yazılı açıklamada, adayların sınava ilişkin duyuruları dikkatle okumaları, sınava sade bir kıyafetle, sadece Sınava Giriş ve Kimlik Belgesi, özel bir kimlik belgesi ve son altı ayda çekilmiş bir adet vesikalık fotoğrafla gelmeleri istendi.

Temmuz 2010’da yapılan KPSS’de soruların sızdırıldığı iddiasıyla olağanüstü güvenlik tedbirleri alan ve adaylara su ve şekerlemeyi kendisi dağıtan ÖSYM, bu sınavda su yasağı uygulamasından vazgeçti. Adaylar, içecekleri suyu şeffaf şişede olmak şartıyla kendileri getirebilecek.

SÖKE DE SINAV ÖNCESİ HAZIRLIKLAR TAMAMLANDI

Pazar günü yapılacak olan sınavla ilgili olarak sınavın yapılacağı 13 okul ve 285 salonda ön hazırlıklar tamamlanırken sınavda görev yapacak olan 651 personel ADÜ Söke MYO’nda başta yeni kurallar olmak üzere bilgilendirildiler.

Pazar günkü sınavda lise mezunu olarak sabah oturumunda 3683,öğleden sonraki oturumda da 1620 MYO Mezunu aday olmak üzere toplam 5 bin 303 adayın sınava gireceğini söyleyen Söke MYO Müdürü Sabiha Işık”adaylar sınava ilişkin duyuruları dikkatle okumalı,yeni kuralların geçerli olacağı bu sınavda hiçbir adayın mağdur olmasını arzu etmiyoruz”dedi.

SINAV ÖNLEMLERİ ÜST DÜZEYDE YAPILACAK

Sınavların yapıldığı binalarda girişte adayların üstleri emniyet güçleri tarafından aranılacak;çanta,cep telefonu,saat,kablosuz iletişim sağlayan bluoetooth ve benzeri cihazlar ile küpe,broş,metal para gibi metal içeriikli eşyalar ve her türlü elektronik,mekanik cihazlar bina içine alınmayacak.Sınav için gerekli kurşun kalem,silgi,kalemtraş gibi sınav malzemeleri de ÖSYM tarafından adaylara dağıtılacak.

 

Bu haber 1808 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz