söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiEĞİTİMİN YAŞLI ÇINARI SÜHEYLA ÖĞRETMEN'E ÇİÇEĞİ BURNUNDA GENÇ ÖĞRETMENDEN SÜRPİZ ZİYARET


İlçemizde 1959 yılından bu yana eğitime hizmet veren son olarak görev yaptığı Söke Lisesi'nden emekliye ayrılan resim öğretmeni Süheyla Özarcan’ın 24 Kasım öğretmenler gününde yaşlı çınarı Söke Belediyesi unutmadı.

 

Bir çok siyasetçi, bilim ve iş adamını yetiştiren Süheyla Özarcan’ı ziyaret eden Söke Belediye Başkan vekili Hüseyin Akkaya ve kültür komisyonu üyeleri ziyaret programına ilçenin en genç öğretmeni Özge Salum’u da dahil ederek Süheyla öğretmene sürpiz yaptılar. Genç öğretmenin elini öpüp öğretmenler gününü kutlamasından çok duygulanan iki çocuk annesi 82 yaşındaki Süheyla Özarcan’ın gözleri doldu.

 

Kendisinin de o yaşlarda mesleğe başladığını dile getiren emektar öğretmen Süheyla Özarcan çiçeği burnundaki genç eğitimciye başarı dilerken bir dizi de nasihatlarda bulundu. Anadolu da yeni göreve başlayan bayan öğretmenlerin yaşadıkları sıkıntıları çok iyi bildiğini söyleyen Özarcan, o günlerle ilgili anılarını paylaştı.

 

Eğitimde başarının sırrının öğretmenin öğrenciye sevmesinden geçtiğini dile getiren Süheyla Özarcan; ”Emekliye ayrılalım 28 yıl oldu, beni yurt dışındaki öğrencilerim bile bu gün arayıp sormaları çok mutlu ediyor.” şeklinde konuşarak Söke Sadullah Kuşada İlköğretim Okulunda görev yapan genç öğretmen Özge Salum’dan öğrencilerini sevmesini istedi.

 

Bu haber 3153 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz