söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesi“SÖKE MİLLETVEKİLİNİ İSTİYOR”


Siyasi Partilerin Genel Merkezleri, Duy Sesimizi; 

“SÖKE MİLLETVEKİLİNİ İSTİYOR”

 

24 Haziran'da sandığa gidiyoruz… Bu seçimler cumhurbaşkanlığı seçimleriyle milletvekilliği seçimlerinin bir arada gerçekleşeceği bir süreci oluşturuyor. 24 Haziran'da seçmen, hem milletvekilliği hem de cumhurbaşkanlığı seçimi için oy kullanacak.

İlçemizin tüm sivil toplum kuruluşları ve Söke halkı, gelin hep birlikte içimizden birini meclise çıkaralım, 600 Milletvekilinden biri Sökeli olsun, Söke’den olsun. Hep birlikte sesimizi duyurabilir, meclise girmeyi başarabiliriz. Çünkü Söke bunu hak ediyor. Mecliste bir Sökeli demek, hepimiz için daha güçlü yarınlar demek.

 

“Gözler 21 Mayıs Pazartesi Gününe Çevrildi”

 

Türkiye 24 Haziran'da seçime gidiyor…
24 Haziran'da seçmen, hem milletvekilliği hem de cumhurbaşkanlığı seçimi için oy kullanacak.
Milletvekilliği seçimleri için ilk heyecan adayların netleşeceği ve sıralamanın belli olmasıyla daha çok yaşanılacak.

27. dönem milletvekilliği seçimleri ile ilgi geri sayım devam ederken siyasi partilen aday adaylarından sonra gözler kesinleşen adaylar ve il sıralamalarına çevrilirken Söke’de bu dönem seçilebilir bir yerden adayın olup olmayacağı merakla bekleniyor…

Son dönemlerde Aydın merkezinin yanı sıra Nazili, Çine Bölgesinden tercih ederek Kuşadası, Didim ve Bodrum, güzergahlarının tam ortasında bulunan Söke’de dikkate almayan siyasi parti genel merkezlerinin 24 Haziranda yapılacak olan milletvekilliği seçimleri için yaklaşımları şimdiden Söke kamuoyu ve siyasetinde merak konusu oldu 
Söke’den en son 22. dönem CHP Milletvekili olarak Mehmet Semerci’yi meclise gönderen ilçemiz bu seçimlerde bu şansızlıklarını kırmak için Ankara nezhinde bir takım girişimlerde bulunmaları dikkat çekmekte.

 

“Sökeli Milletvekili Aday Adayları”

AK PARTİ: Av. Faih Gürer (Eski İlçe Başkanı) Tanju Karaçancı (Eski İlçe Başkanı) Metin Yavuz (2014 Belediye Başkan Adayı) Sebehattin Akkın (Eğitimci Eski Milletvekili Aday Adayı) Hüseyin Koşar (Eski Yönetim Kurulu Üyesi) Rafet Göbekli (İşadamı), Mehmet Koyuncu (İşadamı-İstanbul 1. Bölge Aday Adayı)

 

MHP: Mimar Ali Gaya, Doç. Dr. Güntekin Şimşek, Emekli Bürokrat Hatice Özcan, Seyfettin Tosun, Genç İşadamı Süleyman Bakırcı, Sökespor Kulüp Başkanı, İşadamı Yusuf Günal ve önceki dönem Belediye Başkan Adayı Eğitimci Yusuf Keremit

 

CHP : Hüseyin Gündüz (Eski İlçe Başkanı-Eğitimci)

 

İYİ : Şule Tuntaş Eski İlçe Başkanı(Şehir Plancısı) ve Haldun Türkşen (İş Adamı) Kuşadası’ndan aday adayı.

 

Bizler; “Söke Milletvekilini İstiyor” söylemini bir kez daha dile getiriyor ve yukarıdaki isimleriden en az birinin Söke-Kuşadası ve Didim’i de içine alan batı bölgesinden bir adayın çıkması için siyasi parti genel merkezlerine sesimizi duyurmak için, yeniden sesleniyoruz; “Söke Milletvekilini İstiyor…”

 

(Söke Ekspres)

 

 

Bu haber 3552 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Yorum Yaz
  • Cemal Şimşek (18/5/2018)
    Henüz adaylar netleşmedi ancak bu liste içinde oy verebileceğim tek aday adayı var Şule Tuntaş

  • Cemal Şimşek (18/5/2018)
    Henüz adaylar netleşmedi ancak bu liste içinde oy verebileceğim tek aday adayı var Şule Tuntaş