söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiASDEP Programı devam ediyor…


ASDEP Programı devam ediyor…

 

Aile ve Sosyal Destek Programı (ASDEP) Kapsamındaki Saha Çalışmaları ve Alan Taraması Devam Ediyor… ASDEP Programı ilçemiz Kemalpaşa Mahallesinden sonra Fevzipaşa Mahallesinde de uygulanmaya başlandı…

Söke İlçe Kaymakamlığından yapılan açıklamada; “ASDEP Programı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından sunulan sosyal yardım ve sosyal hizmetler başta olmak üzere kamunun imkanları ve hizmetleri konusunda desteğe ihtiyacı olan kişi ve ailelere ulaşılması, psikososyal ve ekonomik durumlarının incelenerek değerlendirilmesi ve ihtiyaç duyulan hizmetlerden yararlandırılmalarına yönelik, rehberlik ve yönlendirmenin yapılması suretiyle vatandaşlarımız ile kamu hizmetlerinin daha hızlı buluşturulması hedeflenmektedir.

Bilgi işlem altyapısı vasıtasıyla sosyal sorunlara ilişkin anlık veri girişleri sayesinde il, bölge ve ülke düzeyinde sosyal risk haritalarının oluşturulması sağlanacaktır. Risk haritaları, girilen veri sayısı ve tespit edilen sosyal sorunlar ile doğru orantılı olarak netleşecektir. Alan taramaları ile veri girişleri gerçekleşecek, yerel, bölgesel ve ülke düzeyinde oluşacak risk haritaları ile iller ve bölgeler arası farklılıklar gözlemlenebilecek , duruma uygun yeni tedbirler uygulanacak, ihtiyaç doğrultusunda ulusal düzeyde yeni politikalar geliştirilebilecektir. Böylece risk guruplarında yer alan kişi ve ailelerin söz konusu "risklerden" uzaklaşmalarına yönelik çalışmalar yapılmış olacaktır. İlçemiz Söke Sosyal Hizmet Merkezin'de görev yapan Sosyal Destek Uzmanlarınca (ASDEP) Ocak ayında Kemalpaşa Mahallesinde başlanmış 1 mayıs tarihinde bitmiş, şuan ise 9 mayıs tarihinden itibaren Fevzipaşa Mahallesinde başlamış olup sonrasında diğer mahallelerde de çalışma yapılacaktır. Görevli personel yaka kartı taşımakta olup ayrıca ıslak imzalı görev belgeleri de bulunmaktadır. Kamuya saygı ile duyurulur.” denildi.

 

Haber: İbrahim Özgezici

 

Bu haber 270 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz