Anasayfa Gündem Arşiv Yazarlar TV Tren Saatleri Künye İhale İlanları Bize Ulaşın Reklam
Söke
Söke'de Bilim ve Teknoloji
Dünya haberleri
Söke'de Eğitim
Söke'de Ekonomi
Söke'de Güncel
Söke'de Kadın ve Aile
Söke'de Kültür Sanat
Otomobil Haberleri
Söke'de Sağlık
Söke'de Siyaset
Söke'de Spor
Yaşamdan haberler
 
  Ana sayfaya dön
Karakter Boyutu :
 Söke Halk Ekmek ürtime başladı...
 09/11/2010
Söke'de fırıncıların örnek dayanışması. Söke'de Fırıncılar arasındaki rekabet, dayanışmayı dönüştü.

SÖKE HALK EKMEK ÜRETİME BAŞLADI

Söke'de fırıncıların örnek dayanışması. Söke'de Fırıncılar arasındaki rekabet, dayanışmayı dönüştü.
İlçenin önde  gelen yedi fırın işletmecisi bir araya gelerek Söke Halk Ekmek ve Gıda Sanayi Anonim Şirketi adı altında birleşerek ekmek üretimine  başladılar.
İlçede kendi aralarında zaman zaman rekabet yaşamaları ile  dikkat çeken fırıncılar bu kez rekabeti bir kenara bırakıp birleşerek  bir şirket çatısı  altında toplanıp ekmek üretimine başladılar.
Sanayi Sitesinde kiraladıkları tesisi ekmek fabrikasına dönüştüren şirket Söke Halk Ekmek adı altında üretime geçerken günde ortalama 10-12 bin ekmeği tüketiciye ulaştırmaktalar. Söke’nin önde gelen fırıncı esnaflarından Musa Alkan (Çeltikçi Fırını) İlhan Küçükvar (Başak Ekmek) Davut Öztüranlı (Başaran Fırını), Mustafa  Varol (Zümrüt) Şefik Arsal (Karadeniz Ekmek) Dursun Varol (Ünver) İrfan Altınkaya (Pamukkale) bir araya  gelerek kurdukları Söke Halk Ekmek ve Gıda Sanayi Anonim Şirketi çatısı altında buluştu.
Yedi fırının işletme  maliyeti başta kira, yakıt, elektirik ve işçi giderleri olmak üzere önemli ölçüde azalırken şirket çatısı altında buluşan fırınlar eski mekanlarını şimdilik satış noktası olarak kullanmaktalar.
Normal ekmeğin yanı sıra Söke’ye özgü kara fırın ekmeğinde üretildiği Söke Halk Ekmek hijyenik şartlarda üretime  özen gösterilirken  şirket yönetim kurulu başkanı Musa Alkan kısa bir süre  önce  geçilen üretimi  ve işletmeyi gözlemlediklerini dle getirdi.Henüz yeni bir şirket olmaları yeni bir tesis de üretime geçmenin bir takım eksikliklerinin olabileceğini dikkat çeken Söke Halk Ekmek Yönetim Kurulu Başkanı Musa Alkan; ”Şu anda şirket bünyesinde mevcut eski fırınlarda çalışa personel dahil olmak üzere  servis  elemanları dahil 31 kişi çalışmakta.Eksiklerimizi zaman içersinde görüp giderirken halkımıza  kaliteli ekmeği ulaştırmak arzusundayız. Şirket çatısı altında toplanmakla başta yakıt olmak üzere bir takım maliyetler en aza indi. Bizler para  kazanmaktan çok fırıncı esnafı olarak ayakta kalabilmek ve halkımıza kaliteli  ekmeği yedirmenin hesabındayız. Halk Ekmek olarak  önümüzdeki günlerde üretimi  de artırmayı planlıyoruz”dedi.
Söke de üretime başlayan Halk Ekmek Şirketince, Karafırın ekmeğin yanı sıra borlu taş daban sistem üretim yapılırken  üretilen 300 gramlık ekmek tüketiciye market ve fırınlardan 70 kuruş olarak satılmakta.

Bu haber toplam 3007 defa okunmuştur.
   
  
Haberi Paylaş :
Facebook Google Digg Del.icio.us
  

  Hava Durumu


0
AYDIN
Haftalık Rapor Şehir Değiştir
   Nöbetçi Eczane
 Bugüne ait nöbetçi eczane bulunamadı.
  Serbest Piyasa
$ 1.4521 TL € 3.3183 TL
 
  Günün Yazarları
 
 
 
     

haber sistemi yazılımı