söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiŞehitlerimizi Anıyoruz


Şehitlerimizi Anıyoruz

 

Yarın, şan ve şerefle dolu tarihimizin, en büyük destanlarından biri olan Çanakkale Zaferini ve bugünlere erişmemiz için en değerli varlıklarını feda etmekten çekinmeyen aziz şehitlerimizi anmanın gurur ve heyecanını yaşıyacağız…

Dünyanın en güçlü ordularına karşı, yüz binlerce şehit verilerek, Büyük Asker Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde, Yüce Türk Milleti’nin onur ve gurur mücadelesiyle kazanılan “Çanakkale Zaferi” Türk Milletinin esir edilmeyeceğinin, Türk vatanının parçalanmayacağının tüm dünyaya haykırıldığı gündür. 

Hürriyet ve bağımsızlığı savunan milletimiz, tüm olumsuzluklar ve imkânsızlıklar içerisinde Çanakkale’de büyük bir direniş göstermiş, varlığımızı ebedileştirme yolunda büyük zaferin unutulmaz destanını yazmıştır. 

Hiç şüphe olmasın ki günümüzde  de; bağımsız, çağdaş ve özgür bir ülke olabilmek amacıyla verilen büyük mücadelede, gösterdikleri üstün kahramanlıklarla, hiç çekinmeden en kıymetli varlıklarını ortaya koyan aziz şehitlerimizden aldığımız güç ve inançla; Ülkemize ve Cumhuriyetimize gelecek her türlü tehtide karşı vereceğimiz mücadelede, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyetini sonsuza kadar yaşatmanın azim ve kararındayız. 

Türk tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi’nin 103. yıldönümü ve Şehitler Günü’nde; Başta büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, ülkesi ve milleti için canını vererek Şehitlik onuruna erişen tüm aziz şehitlerimizi minnet, şükran ve rahmetle anıyoruz…

 

“Çelenk Sunma ve Diğer Etkinlikler Yarın Yapılacak”

18 Mart Şehitler Günü anma etkinliğinin çelenk sunma töreni Pazar günü saat 10.00’da Cumhuriyet Meydanında yapılacak. Çelenklerin Atatürk Anıtına sunulması, saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunmasının ardından Söke Garnizondan Topçu Teğmen Mustafa Kılıç ve Söke Şehit Yakınları ve Gaziler Yardımlaşma Derneği Başkanı Ulvi Atmaca günün anlamı ile  ilgili yapacakları konuşmanın ardından “Bir Hilal Uğruna, Çanakkale’den Afrin’e” Mehmetçiğin Vatan sevdasını anlatan mektup yarışmasının birincisi mektup okunacak. Daha sonra ise Söke Asri Mezarlığında ve Şehitlikte bulunan şehitleirmizin kabirleri ziyaret edilip dua edilecek.

 

“Salon Programı Endüstri Meslek Lisesinde”

Söke Mesleki Teknik Anadolu Lisesi (Endüstri Meslek Lisesi) ve, Kıryarlar Özel Eğitim İş Uygulama Okulunca hazırlanan  programda; Okul Müdürü Mesut Çağlar’ın konuşması, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmenlerinden İrfan Başıaçık’ın yapacağı konuşmaların ardından “Son Veda” adlı tiyatro oyunu ve okul bahçesinde Mehteran Gösterisi yapılacak.

 

Haber: İbrahim Özgezici

 

Bu haber 425 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz