söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiADÜ Söke İşletme Fakültesi Öğrenciler Mehmet Akif Ersoy'u Unutmadı


ADÜ Söke İşletme Fakültesi Öğrenciler Mehmet Akif Ersoy’u Unutmadı

 

12 Mart İstiklal Marşın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma etkinlikleri kapsamında Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Söke İşletme  Fakültesi’nde düzenlenen törende İstiklal Marşımızın ortaya çıkışının öyküsü şiirlerle ve söyleşi ile anlatıldı.

ADÜ Söke İşletme Fakültesi, Söke Belediyesi ve Söke Şair Yazarlar Derneği’nin işbirliği ile düzenlenen etkinliğe ilçe Maymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, Belediye Başkanı Süleyman Toyran, ADÜ Söke işetme  Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatma Neval Genç, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Karakaş, Belediye Kültür Müdürü Neriman Arslan, İlçe  Milli Eğitim Şube Müdürü Erol Barut, Söke Şair ve Yazarlar Derneği Başkanı Tülay Sarayköylü, Söke Demirciler Odası Başkanı Ahmet Tokmakoğlu, TRT Türk Halk Müziği Sanatçısı Saime Cantürk, mahalle muhtarları, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Etkinliği açılışında konuşan ADÜ Söke İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Neval Genç, İstiklal Marşımızın taşıdığı ruhu ve önemine dikkat çekerek, milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un hafızalardan silinmeyen; ”Allah bu milleti bir daha istiklal marşı yazdırmasın..” sözünü paylaştı.

Sökeli araştırmaı, yazar Yaşar Çağbayır da yaptığı sunumda İstiklal Marşımızın doğuş öyküsünü ve Mehmet Akif’i anlatırken, İstiklal Marşının her kıtasının taşıdığı anlamları paylaştı.

ADÜ İşletme Fakültesi öğrencilerinden Elif Yılmaz’ın sunduğu  programda öğrenciler Çiğdem Koçak, Ecem Batman, Mustafa Bilkan, Saime Akgün, Ulaş Azaoğlu okudukları Mehmet Akif Ersoy şiirleri ile Perim Akıncı, Enez Demirel ve Medet Yaşar da müzikleri ile şiir dinletisine renk katarlarken Söke Şair ve Yazarlar Derneği üyeleri O. Hasan Bıldırki, Saffet Mantar ve Hamdi Akgül de seslendirdikleri şiirlerle öğrencilerin hazırlayıp sundukları etkinliğe destek verdiler.

Belediye Başkanı Süleyman Toyran da etkinliğin sonunda yaptığı konuşmada (ADÜ) Söke İşletme  Fakültesi öğrencilerine teşekkür etti.

 

Bu haber 646 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz