söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiÇYDD'den üniversite öğrencilerine etkinlikler


ÇYDD’den üniversite öğrencilerine etkinlikler

 

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) ilçemizde bulunan üniversite öğrencilerine yönelik projeler üretmeye devam ediyor. 

 

İlk olarak 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü dolayısıyla 9 Mart günü Söke Recep Yazıcıoğlu Kültür merkezinde, kadına şiddeti ele alan bir tiyatro oyunu Çağdaş Gençlik tarafından sahnelendi..  Gerçekleştirilen tiyatro oyunu öğrenciler ve Söke halkı tarafından beğeniyle izlendi.

 

Geçtiğimiz haftasonu, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneğince düzenlenen doğa yürüyüşünde yine üniversiteli gençlerle birlikte Kayas Nenem Çeşmesi’nden Yenikent’e kadar yürüyüş gerçekleştirdiklerini belirten Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Söke Şube Başkanı Nejdet Aygün; “Söke’de üniversite de okuyan gençlerimizin derslerinden arta kalan zamanlarını bu tür etkinliklerle değerlendirmeleri derneğimiz adına sevinçle karşılanmıştır. Dernek olarak gençlerimizin bu türden yapacakları Resim, Tiyatro, Müzik, Kitap değerlendirme gibi etkinliklere  destek vermeye devem edilecek, daha çok gencimizle bu tür etkinliklerde buluşmayı, birlikte birçok projeyi gerçekleştirmeyi arzuluyoruz.’ diye konuştu. 

 

Haber: Murat Sülünoğlu

 

Bu haber 251 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz